August 11, 2022

OnlyFans tregon se nuk po përjeton një rënie të përdoruesve të abonuar si Netflix dhe pse inflacioni po rritet

Wednesday, 08 June 2022 08:50
OnlyFans nuk po parashikon asnjë rënie të numrit të personave të abonuar në platformë, ndryshe nga Netflix, dhe pse njerëzit po vuajnë pasojat e inflacionit…

Ilaçi i ri i krijuar nga shkencëtarët zhduku kancerin në të gjithë pacientët e testuar

Wednesday, 08 June 2022 08:44
Një ilaç i ri ka nisur të testohet tek pacientët e sëmurë me kancer kolorektal, dhe rezultatet e këtij trajtimi i kanë lënë pa fjalë…

Toka ka një shanc prej vetëm 33% për të limituar ngrohjen globale në 1.5 gradë Celsius deri në 2029

Tuesday, 07 June 2022 08:27
Qëllimi ambicioz për të limituar ngrohjen globale në 1.5°C deri në vitin 2029 duket se është shumë i vështirë për t’u arritur. Studiuesit nga University of…

Elon Musk thotë se Tesla ka ndaluar punësimin e personave të rinj dhe se duhet të bëjë një shkurtim të stafit me 10%

Saturday, 04 June 2022 09:46
CEO i Tesla, Elon Musk, ka treguar se ka një ndjesi “super të keqe” rreth ekonomisë dhe se prodhuesi i makinave elektrike ka nevojë të…

Në Rrugën e Qumështit gjenden të paktën 4 “civilizime jashtëtokësorësh keqdashës”

Thursday, 02 June 2022 09:33
Shkencëtarët kanë në plan të injorojnë paralajmërimet e Stephen Hawking dhe të transmetojnë një radiosinjal që përmban vendndodhjen e tokës në thellësinë e hapësirës, me…

Connecticut do të paguajë një analist sigurie $150,000 për të monitoruar memet gjatë votimeve për keqinformim

Thursday, 02 June 2022 09:28
Connecticut ka vendosur të punësojë një analist sigurie para kryerjes së zgjedhjeve, i cili do të ketë si detyrë monitorimin dhe adresimin e keqinformimit në…

Plani i Netflix për të siguruar më tepër para nga shpërndarja e password-eve është ende një rrëmujë e vërtetë

Wednesday, 01 June 2022 22:11
Netflix ka nisur eksperimentimin e një shërbimi të ri i cili ka si qëllim t’i japë fund fenomenit të shpërndarjes së passwords në 3 shtete…

Ja përse vizitori i maskuar si një zonjë e vjetër hodhi tortën mbi pikturën e Mona Lisës

Wednesday, 01 June 2022 00:04
Në momentin kur një vizitor në muzeun e Louvre në Paris u përpoq të thyente xhamin mbrojtës dhe të hidhte një tortë në drejtim të…

Geek Room i dedikohet teknologjisë dhe të apasionuarve pas saj përmes informacioneve në
kohë reale dhe videove rreth risive më të reja.
Lidhu me stafin tonë përmes emailit në:
info@geekroom.al, marketing@geekroom.al

Editorial Staff:
Brenton Bënja
Bekim Haveriku 
Xhonald Mamo

 

 

Geek Room © 2019