August 11, 2022

SpaceX pushon nga puna punonjësit që shkruan një letër të hapur me ankesa për Elon Musk

Friday, 17 June 2022 17:57
SpaceX ka pushuar nga puna disa punonjës të cilët morën pjesë në shkruajtjen dhe shpërndarjen e letrës ku kritikonin sjelljen e CEO-s Elon Musk. Nga…

Japonia miraton legjislacionin që bën të dënueshëm ofendimin online me një vit burg

Thursday, 16 June 2022 09:35
Parlamenti i Japonisë miratoi ditën e djeshme një legjislacion që bën të dënueshëm ofendimin online deri në 1 vit burgim, për shkak të shqetësimeve të…

Kina tregon se mund të ketë zbuluar sinjale nga civilizimet aliene

Thursday, 16 June 2022 09:33
Sipas një raportimi nga Science and Technology Daily, u bë e ditur se Kina mund të kishte zbuluar disa sinjale nga civilizimet aliene, mirëpo ky…

Netflix do të ktheje Squid Game në një game-show real

Wednesday, 15 June 2022 20:02
Seriali shumë i suksesshëm i Netflix, Squid Game, flet për disa njerëz të cilët rrezikojnë jetën e tyre, shpesh herë duke vrarë njëri-tjetrin për të…

Google duhet të paguajë $118 milionë pas akuzave se paguajti më pak 15,500 femra

Tuesday, 14 June 2022 23:48
Google ka pranuar të paguajë $118 milionë për t’i dhënë fund një padie që pretendon se kompania ka paguajtur më pak punonjëset femra. Kjo marrëveshje…

Bakteriet që jetojnë në mbetjet plastike në oqean mund të prodhojnë antibiotikë

Tuesday, 14 June 2022 00:07
Mbetjet plastike kanë filluar të identifikohen në shumë vende të ndryshme në botë, madje dhe në borën e freskët të Antarktidës. Si pasojë, shkencëtarët po…

NASA nis zyrtarisht “gjuetinë” për UFO

Saturday, 11 June 2022 09:54
NASA lajmëroi ditën e djeshme se do të nisë studimin e saj të parë për fenomenet e panjohura ajrore (UAP) , të cilat njihen gjerësisht…

Shkencëtarët zbulojnë një mutacion gjenetik që ul stresin dhe i bën qentë më të qetë kur ndërveprojnë me humanët

Friday, 10 June 2022 09:49
Qentë kanë nisur të zbuten rreth 29,000 vite më parë dhe që nga ajo kohë ato janë bërë me të vërtetë “miqtë më të mirë…

Geek Room i dedikohet teknologjisë dhe të apasionuarve pas saj përmes informacioneve në
kohë reale dhe videove rreth risive më të reja.
Lidhu me stafin tonë përmes emailit në:
info@geekroom.al, marketing@geekroom.al

Editorial Staff:
Brenton Bënja
Bekim Haveriku 
Xhonald Mamo

 

 

Geek Room © 2019