May 28, 2022

Çudirat e Google Street View nëpër botë

Sunday, 28 June 2020 15:57
2020 është një vit i çmendur padyshim por do të gaboheshim nëse do mendonim se bota ka qenë gjithmonë normale.Udhëtimet janë të ndaluara për momentin…

Rusia planifikon të çojë dy turistë në ISS dhe njëri prej tyre do të ecë në hapsirë

Saturday, 27 June 2020 15:40
Turizmi hapësinor edhe pse po përflitet mjaft këto kohët e fundit, ka ekzistuar prej kohësh në limite specifike. Agjensia hapësinore ruse Roscosmos, rikthen planin e…

Gjyshi Pokemon Go rikthehet përsëri, kësaj here me 64 smartphone

Friday, 26 June 2020 19:21
A e mbani mend çmendurinë që na zuri të gjithëve kur Pokemon Go u bë publik? Nuk kishte cep të mos shihje dikë me një…

Përse The Frame nga Samsung nuk është vetëm një televizor

Sunday, 21 June 2020 13:20
Qoftë një shije për stilin klasik ndër shekuj ose një shije pak më koherente për artin modern, preferencat e gjithëkujt për të bukurën, mund të…

Zbulo 5 risitë dhe tendencat në interior design për 2020

Sunday, 21 June 2020 13:15
Në muajt e fundit,  shumicën e kohës e kemi kaluar në shtëpi, gjë që ka bërë që shumë prej nesh të mendojnë për investimin në…

Ja si do të duket parku Super Nintendo World

Thursday, 11 June 2020 17:13
Nëse nuk ke dëgjuar ndonjëherë për Super Nintendo World thjesht imagjino Disneyland por në stilin e Super Mario World.Parku duhet të hapej këtë verë së…

Gazetarët robotë të Microsoft ngatërrojnë anëtaret e Little Mix

Tuesday, 09 June 2020 14:59
Microsoft vendosi të zëvendësonte një numër të madh gazetarësh me sisteme AI, dhe ndërsa deri dje shihej si vendim futuristik sot ka bërë gabimin e…

Specialitetet e parezistueshme të verës: pjata të lehta me pak kripë për shije

Tuesday, 09 June 2020 13:04
Nëse muajt e fundit keni mbajtur një dietë të shëndetshme, ne ju sjellim disa këshilla se si të vazhdoni ta ruani këtë stil të së…

Geek Room i dedikohet teknologjisë dhe të apasionuarve pas saj përmes informacioneve në
kohë reale dhe videove rreth risive më të reja.
Lidhu me stafin tonë përmes emailit në:
info@geekroom.al, marketing@geekroom.al

Editorial Staff:
Brenton Bënja
Bekim Haveriku 
Xhonald Mamo

 

 

Geek Room © 2019