January 29, 2022

Trump i kërkon Kongresit ta ndjeki në Twitter për update rreth luftes me Iranin

Monday, 06 January 2020 12:07
Lidhja e ngushtë e Presidentit Trump me Twitter bëhet gjithmonë e më serioze, aq sa përmes një postimi ai i ka kërkuar Kongresit të lexojë…

Tesla Cybertruck shfaqet në videoklipin e ri të Travis Scott

Sunday, 29 December 2019 15:21
Tesla nuk ka punuar kurrë fortë për promovimin e produkteve të saj përmes reklamave me pagesë, kjo pasi cilësitë e tyre janë reklama më e…

Amazon ndihmon pas tërmetit në bashkëpunim me Fundjavë Ndryshe

Tuesday, 24 December 2019 18:44
Tërmeti i fuqishëm që tronditi Durrësin dhe qytetet rreth tij kanë vënë në levizje edhe një prej kompanive më të mëdha në botë Amazon të…

Atletet e para të Ninja dhe Adidas, në treg nga 31 dhjetori

Thursday, 19 December 2019 10:37
Më në fund ka mbërritur produkti i parë nga bashkëpunimi i Ninja me Adidas, dhe ato duket se do të vijnë më shpejtë se sa…

Last Christmas masterizohet në 4K 35 vite pas lançimit

Monday, 16 December 2019 14:26
⁣"Last Christmas" është një nga hitet që rikthehen këtë periudhë të vitit dhe Wham! e ka bërë këtë për 35 vite rrjesht. Sony Music Entertainment…

WWE dhe yjet e saj sjellin siglat hyrëse në TikTok

Saturday, 14 December 2019 20:05
Ndërkohë që TikTok po përballet me sulme për mënyrën se si po kujdeset për privatësinë e përdoruesve, numri i personazheve dhe kompanive që shtojnë accountet…

Netflix blen Paris Theatre në New York

Monday, 25 November 2019 23:04
Prodhimi i filmave në Netflix sa vjen e po bëhet më i shpeshtë duke shtuar synimet e kompanisë për të patur një kinema ekskluzive për…

Organizuesit e The Grammys marrin hapin e shumëpritur për krijimin e një online metadata

Sunday, 24 November 2019 22:38
The Recording Academy, shoqata profesionale e cila organizon Grammy Awards, ka lançuar së fundmi një fushatë nën emrin Behind the Record. E dedikuar të ndihmojë…

Geek Room i dedikohet teknologjisë dhe të apasionuarve pas saj përmes informacioneve në
kohë reale dhe videove rreth risive më të reja.
Lidhu me stafin tonë përmes emailit në:
info@geekroom.al, marketing@geekroom.al

Editorial Staff:
Brenton Bënja
Bekim Haveriku 
Xhonald Mamo
Kristian Hodo
Klementina Mema

 

 

Geek Room © 2019