August 11, 2022

Elon Musk pyet veten nëse TikTok po shkatërron civilizimin

Saturday, 25 June 2022 10:03
Elon Musk ka publikuar një pyetje në adresën e tij zyrtare në Twitter ku pyet: “A po e shkatërron civilizimin TikTok? Disa njerëz mendojnë kështu.…

Netflix konfirmon ekzistencën e kategorisë së re të abonimit me reklama

Saturday, 25 June 2022 10:00
Bashkë-drejtuesi i Netflix, Ted Sarandos, ka konfirmuar se kompania ka në plan të prezantojë një kategori të re abonimi që përmban reklama në platformën që…

Anija më e madhe në botë duket se do të bëjë udhëtimin e saj të parë dhe të vetëm drejt pikës së grumbullimit të skrapit

Thursday, 23 June 2022 23:46
Një anije gjigande e papërfunduar, e cila do të ishte një ndër anijet më të mëdha në botë për kapacitetin e saj, ka mbetur e…

5 planete të ndryshëm do të rreshtohen njëri pas tjetrit në fenomenin e rrallë planetar

Thursday, 23 June 2022 23:43
5 planete të mëdha të sistemit tonë diellor do të shndërrisin njëra pas tjetrës gjatë fenomenit të rrallë planetar që do të ndodhë gjatë ditës…

Bali bën të mundur për personat që punojnë nga shtëpia që të mos paguajnë taksa

Thursday, 23 June 2022 08:17
Punonjësit e pavarur që punojnë nga shtëpia së shpejti do të mund të punojnë zyrtarisht pa paguar taksa në shtetin e Indonezisë, duke përfshirë këtu…

NASA ka arritur të regjistrojë zhurmën brenda një vrime të zezë

Wednesday, 22 June 2022 09:10
Shumë prej nesh kanë besuar se në hapësirë nuk mund të ketë zhurma, për sa kohë hapësira është si një vakum. Megjithatë NASA e ka…

Memo e brendshme e Amazon tregon shqetësimin e kompanisë se “nuk ka më njerëz për të punësuar”

Saturday, 18 June 2022 23:59
Një memo e brendshme nga Amazon e bërë leak tregon detajet se si kompania është e shqetësuar rreth gjetjes së personave të rinj për të…

Sa para nevojiten për të jetuar një jetë ideale? Shumica janë OK me $10 milionë

Friday, 17 June 2022 18:11
Për sa para keni nevojë në mënyrë që të jetoni një jetë “absolutisht ideale”? Përgjigja e shumicës së njerëzve, sipas një studimi të kryer nga…

Geek Room i dedikohet teknologjisë dhe të apasionuarve pas saj përmes informacioneve në
kohë reale dhe videove rreth risive më të reja.
Lidhu me stafin tonë përmes emailit në:
info@geekroom.al, marketing@geekroom.al

Editorial Staff:
Brenton Bënja
Bekim Haveriku 
Xhonald Mamo

 

 

Geek Room © 2019