January 29, 2022

Informacionet shëndetësore të mbi 40 milionë njerëzve u bënë leak gjatë këtij viti

Thursday, 09 December 2021 00:08
Në SHBA mbi 40 milionë njerëz u prekën nga shpërndarja e paligjshme e informacioneve shëndetësore gjatë këtij viti. Kjo ishte një rritje e rëndësishme nga…

Sony pushon nga puna nënkryetarin e lartë pas akuzave për pedofili

Monday, 06 December 2021 21:51
Një nënkryetar i lartë në Sony Interactive Entertainment është pushuar nga kompania pas raportimeve se ekzistonte një video e tij që vërtetonte akuzat e pedofilisë.…

53,000 pjesëmarrësit e Anime NYC duhet të testohen pasi njëri prej tyre rezultoi pozitiv me Omicron

Saturday, 04 December 2021 09:45
Autoritetet e New York City dhe organizatorët e Anime NYC po kërkojnë që secili prej pjesëmarrësve, artistëve apo anëtarëve të stafit të testohen për COVID-19,…

Unicode Consortium publikon listën e emoji-ve më të përdorura të 2021

Friday, 03 December 2021 22:24
Cili është emoji i fundit që dërgove? A je dhe ti njësoj si shumica e personave në botë dhe përdor gjithnjë të njejtat emoji sa…

Ja cilët janë 5 librat e preferuar të Bill Gates për këtë vit

Friday, 03 December 2021 09:26
Përmes një publikimi në LinkedIn, Bill Gates ka treguar interesin e tij mbi librat, që ka filluar që kur ishte i vogël, dhe ka treguar…

Rregulli i ri në SHBA do të lejojë mbledhësit e borxheve të komunikojnë me “borxhlinjtë” përmes rrjeteve sociale

Thursday, 02 December 2021 01:02
Të gjithë personat që jetojnë në SHBA tashmë duhet të tregojnë kujdes kur pranojnë friend request në rrjetet sociale nga persona të panjohur. Një rregull…

Elon Musk fton klientët të blejnë një “Tesla Cyberwhistle” në vend të pëlhurës pastruese $19 të Apple

Thursday, 02 December 2021 00:47
CEO i Tesla, Elon Musk ka inkurajuar përdoruesit që të blejnë bilbilin “Cyberwhistle” të Tesla në vend që të shpenzojnë $19 për të blerë pëlhurën…

Kryeministri australian propozon disa ligje kundër shpifjes, duke detyruar rrjetet sociale të demaskojnë “tallësit”

Tuesday, 30 November 2021 09:46
Kryeministri australian, Scott Morrison ka prezantuar disa ligje të reja kundër shpifjes që do të detyronte rrjetet sociale të zbulojnë identitetin e “tallësve” në platformë,…

Geek Room i dedikohet teknologjisë dhe të apasionuarve pas saj përmes informacioneve në
kohë reale dhe videove rreth risive më të reja.
Lidhu me stafin tonë përmes emailit në:
info@geekroom.al, marketing@geekroom.al

Editorial Staff:
Brenton Bënja
Bekim Haveriku 
Xhonald Mamo
Kristian Hodo
Klementina Mema

 

 

Geek Room © 2019