January 29, 2022

Studimi i ri tregon se Botox-i redukton simptomat e ankthit me 72%

Wednesday, 22 December 2021 00:35
Shkencëtarët në Kaliforni kanë zbuluar se personat që kishin injektuar botox në trupin e tyre, pavarësisht vendit të injektimit, kishin një reduktim dhe të simptomave…

Elon Musk tregon se do të paguajë mbi $11 miliardë taksa këtë vit

Monday, 20 December 2021 23:55
Elon Musk do të përballet me një faturë të majme taksash gjatë këtij viti, e cila me shumë mundësi mund të jetë më e madhja…

Anija kozmike e NASA regjistron disa zhurma të çuditshme që vijnë nga hëna më e madhe e Jupiterit

Monday, 20 December 2021 23:44
Anija kozmike e NASA, Juno, ka regjistruar disa zhurma të çuditshme që vinin nga Ganymede, hëna më e madhe e Jupiterit. Audio 50 sekondëshe është…

PornHub publikon statistikat e vizitorëve për vitin 2021. Ja më interesantet

Saturday, 18 December 2021 09:53
PornHub ka vendosur të ruajë traditën e publikimit të statistikave dhe këtë vit, duke prezantuar kështu vitin e 8-të në Review. Në këtë Review tregohen…

Personat që i përgjigjen mesazheve jashtë orarit të punës vuajnë nga lodhja mendore

Wednesday, 15 December 2021 00:43
Punimi nga shtëpia e ka bërë punën më të thjeshtë se kurrë, por shpesh herë mund të qëllojë që ne të punojmë jashtë orarit gjatë…

“Spider-Man: No Way Home” do të shokojë fansat me ngjarjet e papritura

Wednesday, 15 December 2021 00:40
Në daljen e tij të tretë si superhero, Tom Holland shndërrohet nga Spider-Boy në Spider-Man. Kësaj here Peter Parker shfaqet më tërheqës, emocional, dhe më…

Shikoni ambientet sekrete të Apple Park HQ

Friday, 10 December 2021 08:20
Gazeta Wallpaper, e dedikuar rreth arkitekturës së veçantë dhe design photography sapo ka publikuar disa imazhe ekskluzive që na japin një ide të përgjithshme të…

Miliarderi japonez niset në një mision 12 ditor drejt ISS për t’iu përgjigjur pyetjeve si “çfarë ndodh nëse luani Pokemon Go në hapësirë?”

Thursday, 09 December 2021 00:21
Miliarderi japonez Yusaku Maezawa është nisur drejt International Space Station ditën e sotme për të përjetuar një eksperiencë të cilën do ta ndajë me 750,000…

Geek Room i dedikohet teknologjisë dhe të apasionuarve pas saj përmes informacioneve në
kohë reale dhe videove rreth risive më të reja.
Lidhu me stafin tonë përmes emailit në:
info@geekroom.al, marketing@geekroom.al

Editorial Staff:
Brenton Bënja
Bekim Haveriku 
Xhonald Mamo
Kristian Hodo
Klementina Mema

 

 

Geek Room © 2019