October 18, 2021

Elon Musk thotë se do t’i dërgojë Jeff Bezos një statujë gjigande të numrit 2 pasi u bë personi më i pasur në botë

Thursday, 30 September 2021 08:52
Elon Musk është rikthyer sërisht në krye të listës së personave më të pasur në botë duke lënë pas rivalin e tij Jeff Bezos. Ditën…

Fytyrat e 3 burrave egjiptianë që kanë jetuar 2,797 vite më parë rikrijohen falë ADN të grumbulluar nga mbetjet e mumifikuara

Wednesday, 29 September 2021 08:56
Fytyrat e 3 burrave që kanë jetuar në Egjiptin e Lashtë, 2,797 vite më parë janë rikrijuar duke përdorur të dhënat gjenetike të marra nga…

Shkencëtarët krijojnë për herë të parë kafen e gjeneruar gjenetikisht që ka shije të njejtë me atë reale

Tuesday, 28 September 2021 08:51
Disa shkencëtarë nga Finlanda kanë krijuar për herë të parë kafen e gjeneruar gjenetikisht në një laborator, e cila ka të njejtën aromë dhe shije…

Seriali më i ri “Squid Game” rrit ndjeshëm vlerën e aksioneve në kompanitë koreane

Monday, 27 September 2021 17:49
Seriali “Squid Game” është shndërruar tashmë në një hit të vërtetë në Netflix. Ky serial gjendet aktualisht në krye të listës globale të Netflix, dhe…

Punonjësit që punojnë nga shtëpia 4 ditë në javë ulin ndotjen ambientale me 10%

Sunday, 26 September 2021 08:41
Një pjesë e madhe e forcës punëtore globale janë detyruar të punojnë nga shtëpia në 2020 për shkak të përhapjes së pandemisë së COVID-19, gjë…

Banka Popullore e Kinës dënon transaksionet e kriptomonedhave për të shmangur rrezikun

Saturday, 25 September 2021 09:13
Banka Popullore e Kinës, e cila është banka qendrore e këtij vendi, tha ditën e premte se transaksionet e kriptomonedhave janë ilegale, duke shtuar se…

Hoteli në Pembrokeshire do të vendosë një tarifë prej £200 për të larguar Instagrammers-at

Tuesday, 21 September 2021 00:50
The Druidstone Hotel në Haverfordëest, Permbrokeshire, është kritikuar si një “elitist” pasi ka vendosur një tarifë anëtarësimi prej £200 për të shkrepur fotografi nga bari…

Shikoni si cilat janë fotografitë fituese nga Astronomy Photographer of the Year 2021

Sunday, 19 September 2021 10:04
Fotografitë të cilat kanë zënë pozicionet e para në Greenwich Astronomy Photographer of the Year janë zbuluar. Shuchang Dong zuri vendin e parë në këtë…

Geek Room i dedikohet teknologjisë dhe të apasionuarve pas saj përmes informacioneve në
kohë reale dhe videove rreth risive më të reja.
Lidhu me stafin tonë përmes emailit në:
[email protected], [email protected]

Editorial Staff:
Brenton Bënja
Bekim Haveriku 
Xhonald Mamo