December 03, 2022

Rregullatorët në Evropë dhe SHBA vendosin Musk nën presion për aplikimin e rregullave të moderimit në Twitter

Wednesday, 30 November 2022 23:57
Elon Musk është vazhdimisht nën presionin e rregullatorëve në Evropë dhe SHBA për shkak të ndryshimeve që po ndodhin në Twitter. Rregullatorët po ndjekin me…

Sensori brenda topit Adidas konfirmon se Ronaldo nuk e preku topin në golin e parë kundër Uruguajit

Wednesday, 30 November 2022 09:58
Kapiteni i ekipit të Portugalisë, Cristiano Ronaldo besonte se ai preku topin për herë të fundit gjatë golit të parë të shënuar kundër ekipit të…

Musk përplaset me Apple për shkak të reklamimit në Twitter

Wednesday, 30 November 2022 09:57
Elon Musk ka treguar se Apple ka ndaluar shumicën e reklamimeve në Twitter dhe akuzon këtë kompani se ka kërcënuar heqjen e aplikacionit nga App…

Instafest krijon një shërbim argëtues ku tregon se cilët artistë do të merrnin pjesë në festivalin tuaj të ëndrrave, bazuar në Spotify-n tuaj

Tuesday, 29 November 2022 09:57
Fansat e muzikës nga e gjithë bota mezi po presin prezantimin e Spotify Wrapped, ku zbulohet se cilët janë artistët që një përdorues ka dëgjuar…

Meta gjobitet me $277 milionë pas publikimit të të dhënave personale të 500 milionë përdoruesve

Tuesday, 29 November 2022 09:55
Meta Platforms Inc. u gjobit me $277 milionë pasi nuk arriti të parandalonte publikimin e të dhënave personale të më tepër se 500 milionë përdoruesve…

Richarlison fiton mbi 4 milionë ndjekës në Instagram pas shënimit të golit spektakolar kundër Serbisë

Sunday, 27 November 2022 09:56
Sulmuesi i ekipit të Brazilit është përballur me një rritje të konsiderueshme të ndjekësve në Instagram pas paraqitjes mbresëlënëse kundër Serbisë në Kupën e Botës.…

Ekspertët tregojnë se cila është aftësia që dallon të moshuarit me aftësi kujtese të dobët nga ato të shëndetshmit

Saturday, 26 November 2022 16:52
Ekspertët tregojnë se cila është aftësia që dallon të moshuarit me aftësi kujtese të dobët nga ato të shëndetshmit Ekziston një grup njerëzish të cilët…

Së shpejti ju do të mund të merrni më tepër se 100ml pije në çantën e dorës në aeroport

Saturday, 26 November 2022 09:54
Aktualisht të gjithë personat që do të fluturojnë me një linjë të caktuar ajrore e kanë të ndaluar marrjen me vete të pijeve me masa…
Page 1 of 85

Geek Room i dedikohet teknologjisë dhe të apasionuarve pas saj përmes informacioneve në
kohë reale dhe videove rreth risive më të reja.
Lidhu me stafin tonë përmes emailit në:
info@geekroom.al, marketing@geekroom.al

Editorial Staff:
Brenton Bënja
Bekim Haveriku 
Xhonald Mamo

 

 

Geek Room © 2019