August 11, 2022

Tesla patenton idenë e çuditshme për përdorimin e lazerave në vend të fshirëseve të xhamit

Friday, 10 September 2021 01:50
Pothuajse 2 vite më parë në internet qarkulluan raportimet se Tesla po punonte për krijimin e një teknologjie të re ku fshirëset e xhamit do…

Makinat Volvo në Evropë po lajmërojnë njëra-tjetrën kur hasin rreziqe ose rrugë të rrëshqitshme

Thursday, 09 September 2021 02:16
Volvo Cars ka nisur implementimin e një teknologjie të re sigurie për herë të parë në industri në të gjithë makinat që gjenden në Evropë, si…

Njihuni me Kia Sportage, një SUV i dizenjuar ekskluzivisht për Evropën

Thursday, 09 September 2021 02:15
Kia ka prezantuar Sportage-n e ri të dedikuar për Evropën, i cili është dizenjuar sipas karakteristikave të kategorisë SUV në kontinent. Kjo makinë kombinon një dizajn…

BMW prezanton makinën me hidrogjen dhe biçikleta elektrike në këndin e saj të IAA

Wednesday, 08 September 2021 01:17
BMW është paraqitur në eventin IAA Mobility në Gjermani me dy koncepte të reja: një makinë me hidrogjen dhe disa versione të reja biçikletash elektrike.…

Volkswagen prezanton makinën e vogël elektrike ID LIFE me çmim €20,000

Wednesday, 08 September 2021 01:09
Në eventin IAA Mobility nuk mund të mungonte kompania gjermane Volkswagen, e cila prezantoi një makinë të re elektrike më kompakte se makinat ekzistuese. Ajo…

Koncepti Mission R nga Porsche është një shenjë drejt së ardhmes tërësisht elektrike

Tuesday, 07 September 2021 02:44
Koncepti më i ri nga Porsche i prezantuar gjatë eventit të mbajtur nga IAA Mobility, i quajtur Mission R, fuqizohet nga një bateri e vetme…

Njihuni me prezantimet më të reja të Mercedes-Benz në IAA Mobility

Tuesday, 07 September 2021 02:40
Mercedes-Benz prezantoi disa makina elektrike gjatë IAA Mobility Show në Gjermani, duke përfshirë këtu dhe makinën e parë elektrike AMG dhe një koncept të G-Class SUV,…

Volkswagen ID.3 mbulohet nga flakët në Hollandë

Saturday, 21 August 2021 00:15
Në qytetin e Groningen një Volkswagen ID.3 u mbulua nga flakët pasi një vajzë hoqi fishën e karikimit nga makina. Ajo sapo kishte futur fëmijën…

Geek Room i dedikohet teknologjisë dhe të apasionuarve pas saj përmes informacioneve në
kohë reale dhe videove rreth risive më të reja.
Lidhu me stafin tonë përmes emailit në:
info@geekroom.al, marketing@geekroom.al

Editorial Staff:
Brenton Bënja
Bekim Haveriku 
Xhonald Mamo

 

 

Geek Room © 2019