August 11, 2022

Sapo u prezantua makina e parë elektrike garash që arrin 100km/h në 3.2 sekonda

Sunday, 31 October 2021 09:04
Makina e parë elektrike garash do të prezantohet në konferencën COP26 mbi ndryshimet klimatike. Ajo është zhvilluar nga Envision Virgin Racing dhe Johnson Matthey dhe…

Vlera e Tesla kalon $1 trilionë pas porosisë për 100,000 makina nga Hertz

Tuesday, 26 October 2021 00:09
Kompania që jep makina me qera, Hertz, ka porositur 100,000 Tesla si pjesë e planeve ambicioze për të elektrifikuar flotën e saj. Një pjesë e…

Vlera e aksioneve të Xiaomi rritet me 5% pas lajmeve se kompania do të prodhojë makinën e parë elektrike në 2024

Wednesday, 20 October 2021 00:53
Prodhuesi kinez i smartphoneve, Xiaomi, po planifikon nisjen e prodhimit në masë të makinës së tyre të parë elektrike në gjysmën e parë të 2024.…

Volvo nis prodhimin e C40 Recharge në Ghent, Belgjikë

Thursday, 14 October 2021 09:00
Volvo Cars ka filluar ditën e sotme prodhimin e modelit më të ri tërësisht elektrik, C40 Recharge, në fabrikën që gjendet në Ghent, Belgjikë. C40…

Kia riemërton sistemin telematik të makinës dhe të aplikacionit në “Kia Connect”

Tuesday, 05 October 2021 08:53
Kia ka prezantuar emrin e ri të sistemit të rifreskuar telematik të makinës dhe aplikacionit të saj në “Kia Connect”. Sistemi që më parë njihej…

Studentët zhvillojnë një furgon kampingu elektrik që karikohet përmes energjisë diellore dhe siguron të gjitha nevojat tuaja

Sunday, 03 October 2021 09:17
Studentët e shqetësuar nga ndotja ambientale në Holandë kanë zhvilluar një “furgon kampingu tërësisht të pavarur që karikohet nga energjia diellore”. Ky furgon, i quajtur…

Tesla paditet nga disa policë në Texas pasi një Model X në Autopilot Mode u përplas me ato

Wednesday, 29 September 2021 08:54
Një grup policësh nga Texas kanë vendosur të padisin Tesla-n pasi një Model X në Autopilot Mode u përplas me to. Ky është shqetësimi më…

Tesla kërkon të bashkëpunojë me Samsung për prodhimin e proçesorëve të rinj Full Self Driving

Friday, 24 September 2021 08:11
Sipas disa raportimeve që vijnë nga Korea e Jugut, Tesla ka nisur komunikimet me Samsung Electronics për prodhimin e proçesorit të gjeneratës së re Full…

Geek Room i dedikohet teknologjisë dhe të apasionuarve pas saj përmes informacioneve në
kohë reale dhe videove rreth risive më të reja.
Lidhu me stafin tonë përmes emailit në:
info@geekroom.al, marketing@geekroom.al

Editorial Staff:
Brenton Bënja
Bekim Haveriku 
Xhonald Mamo

 

 

Geek Room © 2019