January 28, 2023

Volvo XC40 merr vlerësimin më të lartë të mundshëm të sigurisë në testin e IIHS

Thursday, 22 December 2022 15:29
Insurance Institute for Highway Safety (IIHS) lajmëroi ditën e sotme se Volvo XC40 është i vetmi SUV i vogël që ka marrë vlerësimin e përgjithshëm…

Kia EV6 GT vjen drejt audiencave të reja përmes përmbajtjeve në TikTok

Saturday, 17 December 2022 10:03
Kia ka zhvilluar në bashkëpunim me krijuesit e famshëm në TikTok, Ghetto Trio, disa video inovative me temë “gaming” për të prezantuar shërbimet kryesore të…

Pronari i një makine Tesla tregon se makina e detyroi të ndalonte dhe më pas u fik dhe pse ishte karikuar plotësisht

Sunday, 11 December 2022 10:00
Një drejtues i makinës Tesla ka treguar përmes kanalit të tij në YouTube se Tesla e tij e urdhëroi atë të ndalonte para se të…

Lexus po punon për të krijuar një makinë elektrike me transmision manual dhe performancë të lartë sportive

Tuesday, 06 December 2022 08:14
Lexus ka lajmëruar të gjithë ndjekësit e saj se ka nisur punën për të zhvilluar makina elektrike të cilat kanë transmision manual, pasi kompania po…

Startup-i hollandez nis prodhimin e makinës së parë në botë të fuqizuar nga energjia diellore

Friday, 02 December 2022 18:52
Startup-i Lightyear nga Hollanda sapo ka nisur prodhimin e serisë së parë të makinave elektrike të cilat e gjenerojnë energjinë e tyre direkt nga dielli.…

BMW dizenjon sistemin e amortizimit që kthen rrugët me gropa në burim energjie.

Friday, 02 December 2022 08:07
Gropat në rrugë mund të jenë shumë të bezdisshme, sidomos nëse nuk arrini t’i shikoni në kohë dhe t’i evitoni, pasi mund të dëmtojnë makinën…

Mercedes prezanton abonimin $1,200 në vit që e bën makinën tuaj të ecë më shpejt

Saturday, 26 November 2022 09:52
Mercedes ka nisur të prezantojë disa plane të reja abonimi, të cilat nuk pëlqehen nga asnjë drejtues makinash në botë. Për makinat e reja Mercedes…

Kia EV6 GT do të jetë pasardhësi i Kia Stinger si modeli më i mirë i kompanisë

Friday, 25 November 2022 09:52
Kia ka konfirmuar se ka mbyllur mundësinë e porosive për modelin Stinger, duke i hapur kështu rrugë shitjes së makinës tërësisht elektrike Kia EV6, makinës…

Geek Room i dedikohet teknologjisë dhe të apasionuarve pas saj përmes informacioneve në
kohë reale dhe videove rreth risive më të reja.
Lidhu me stafin tonë përmes emailit në:
[email protected], [email protected]

Editorial Staff:
Brenton Bënja
Bekim Haveriku 
Xhonald Mamo