December 03, 2022

Maserati futet në tregun e makinave elektrike luksoze me SUV kompakt Grecale

Wednesday, 23 March 2022 00:14
Prodhuesi Italian i makinave luksoze Maserati ka prezantuar Grecale, një SUV të ri kompakt elektrik i cili do të jetë i pari në linjën e…

Google do të jetë sponsori i ri i McLaren dhe ka gjetur një mënyrë mjaft interesante për t’u reklamuar në makinën e F1

Thursday, 17 March 2022 08:19
Në 2020 McLaren u largua nga një marrëveshje që kishte me OnePlus në krijimin e smartphone-ve Android më të fuqishëm me ngjyrat portokalli dhe të…

Ford do të prezantojë 7 makina të reja elektrike në Evropë deri në vitin 2024

Tuesday, 15 March 2022 01:00
Ford ka nisur bindshëm tranzicionin e saj drejt prodhimit të makinave tërësisht elektrike në Evropë. Kompania tashmë planifikon të prezantojë 7 makina të reja elektrike…

Italia do të subvencionojë të gjithë blerësit e rinj të makinave elektrike deri në €6,000

Tuesday, 08 March 2022 23:57
Italia po planifikon të subvencionojë qytetarët italianë deri në €6,000 nëse ato vendosin të blejnë një makinë të re elektrike. Ky plan ndërmerret nga qeveria…

Sony dhe Honda do të bashkëpunojnë për të sjellë në treg makina elektrike

Saturday, 05 March 2022 09:47
Sony dhe Honda Motor treguan ditën e premte se do të nisin bashkëpunimet për të zhvilluar dhe shitur makina tërësisht elektrike. Ato ftojnë të gjitha…

Volvo Cars teston teknologjinë e re të karikimit pa kabuj

Friday, 04 March 2022 09:26
Volvo Cars ka nisur integrimin dhe testimin e teknologjisë së re të karikimit pa kabuj në bashkëpunim me patnerë të përcaktuar, duke vlerësuar potencialin e…

Jeep prezanton SUV-in e parë elektrik që do të dalë në shitje në 2023

Friday, 04 March 2022 09:18
Jeep ka prezantuar pamjet e para të makinës SUV elektrike që do të vijë gjatë vitit të ardhshëm. Kompania nuk shpërndau shumë informacione mbi të,…

Tesla do të hapë giga-fabrikën në Berlin ditën e premte

Wednesday, 02 March 2022 10:01
Giga-fabrika e Tesla për prodhimin e makinave elektrike dhe qelizave të baterive në Berlin pritet që të nisë nga puna me prodhimin e Tesla Model…

Geek Room i dedikohet teknologjisë dhe të apasionuarve pas saj përmes informacioneve në
kohë reale dhe videove rreth risive më të reja.
Lidhu me stafin tonë përmes emailit në:
info@geekroom.al, marketing@geekroom.al

Editorial Staff:
Brenton Bënja
Bekim Haveriku 
Xhonald Mamo

 

 

Geek Room © 2019