March 23, 2023

Kia XCeed vjen me një dizajn të rifreskuar, teknologji të përmirësuar dhe pamje të fuqishme GT-line

Thursday, 21 July 2022 10:11
Pas shitjes së mbi 120,000 njësive në Europë, crossover-i tepër i suksesshëm i Kia, XCeed, është përmirësuar akoma më tepër në vitin 2022 duke përfshirë…

Volvo Cars largohet nga Shoqata Evropiane e Prodhuesve të Automjeteve (ACEA) pasi strategjia dhe ambiciet e saj të qëndrueshmërisë synojnë më lart se markat e tjera

Tuesday, 19 July 2022 09:53
Volvo Cars ka lajmëruar ditën e premte se do të largohet nga Shoqata Evropiane e Prodhuesve të Automjeteve (ACEA) në fund të vitit 2022, duke…

Hyundai parashikon një të ardhme të zymtë ku “artistët” e metaverse jetojnë në makinat e tyre

Saturday, 16 July 2022 09:09
Një video e publikuar ditën e djeshme nga Hyundai, kishte si qëllim të zbulonte pamjet e reja të makinës elektrike Ioniq 6 nga kompania, me…

Tesla i kërkon drejtuesve nga Texas të shmangin karikimin e makinave të tyre përgjatë valës rekord të të nxehtit

Friday, 15 July 2022 09:57
Tesla i ka dërguar të gjithë përdoruesve të saj në Texas një njoftim over-the-air ku i kërkonte atyre të shmangnin karikimin e makinave të tyre…

Projekti “Apple Car” po rrënohet nga problemet, pasi një makinë testuese pothuajse u përplas me një këmbësor në shpejtësinë 25km/h

Tuesday, 12 July 2022 01:24
Një raportim i ri ka zbuluar se projekti i Apple për krijimin e një makine elektrike, i quajtur “Project Titan” po rrënohet dita ditës nga…

Teknologjia e re kundër tejkalimit të shpejtësisë duhet të përfshihet me detyrim në të gjitha modelet e reja të makinave në Evropë

Thursday, 07 July 2022 09:44
Drejtimi i makinave mbi shpejtësinë e lejuar mund të bëhet e pamundur në Bashkimin Evropian një ditë, pas prezantimit të teknologjisë së quajtur Intelligent Speed…

Celestiq EV ultra luksoz nga Cadillac do të kushtojë rreth $300,000

Saturday, 25 June 2022 09:56
Ne ende nuk e kemi parë Cadillac Celestiq 2024 , mirëpo një raportim nga The Wall Street Journal Wall Street Journal tregon se çmimi për makinën…

Këto janë 3 fakte që e bëjnë Kia Sportage 2022 unike

Thursday, 23 June 2022 23:51
Është një fakt i njohur se SUV dhe crossovers janë makinat më të shitura përgjatë viteve të fundit. Me më tepër njerëz që kanë nevojë…

Geek Room i dedikohet teknologjisë dhe të apasionuarve pas saj përmes informacioneve në
kohë reale dhe videove rreth risive më të reja.
Lidhu me stafin tonë përmes emailit në:
[email protected], [email protected]

Editorial Staff:
Brenton Bënja (Editor in chief)
Bekim Haveriku 
Xhonald Mamo
Gisela Shabani