June 25, 2022

Cadillac prezanton prototipin e makinës autonome luksoze InnerSpace

Thursday, 06 January 2022 01:35
Cadillac ka prezantuar disa koncepte të makinave të cilat janë shumë herë më të përmirësuara në krahasim me konceptet e vitit të mëparshëm, dhe janë…

Tesla do të ndalojë luajtjen e lojrave nga drejtuesit në makinë ndërkohë që ajo po lëviz

Friday, 24 December 2021 09:59
Disa ditë pas hapjes së investigimit nga National Highay Traffic Safety Administration (NHTSA) kundrejt shërbimit “Passenger Play” të Tesla, i cili i lejon drejtuesit të…

Një burrë shpërthen Teslan e tij me 30 kg dinamit pasi mësoi se riparimet do të kushtonin $22.480

Monday, 20 December 2021 23:59
Tesla ka arritur të impresionojë përdoruesit e makinave me inovacionet e shumëta dhe shërbimet mjaft të avancuar që ofron në produktet e saja. Mirëpo ndonjëherë,…

Kia EV6 vlerësohet si Crossover-i i vitit nga TopGear.com

Saturday, 11 December 2021 05:13
Kia EV6 është vlerësuar me çmimin “Crossover-i i Vitit” në TopGear.com Awards për vitin 2021. Makina tërësisht elektrike impresionoi jurinë e Top Gear falë stilit,…

Tesla tërheq aplikimin për subvencionimin prej $1 miliardë për fabrikën në Gjermani, Musk lë të kuptohet se nuk i duan

Saturday, 27 November 2021 13:09
Tesla ka tërhequr aplikimin që kishte bërë për të përfituar mbi $1 miliardë në subvencione për prodhimin e baterive në Gigafactory-n e Berlinit. CEO i…

Drejtuesit e Tesla nuk mund të hapnin makinat e tyre për shkak të një ndërprerjeje

Sunday, 21 November 2021 09:14
Qindra drejtues të makinave Tesla postuan në rrjetet sociale se ato ishin kyçur jashtë makinës së tyre dhe sa herë tentonin që ta hapnin, aplikacioni…

Koncepti EV9 i Kia është një vizion i madh dhe katror i së ardhmes elektrike

Thursday, 18 November 2021 01:10
Kia prezantoi EV9 SUV, një koncept shumë të madh EV me formë tepër katrore e cila do të ketë një autonomi prej 482 kilometrash. Njësoj…

Makina elektrike Fisker Ocean SUV ka një ekran të rrotullueshëm

Thursday, 18 November 2021 01:06
Startup-i i makinave elektrike, Fisker Inc. ka zbuluar version përfundimtar të makinës së parë elektrike të tyre, të quajtur Ocean SUV. Produkti përfundimtar është mjaft…

Geek Room i dedikohet teknologjisë dhe të apasionuarve pas saj përmes informacioneve në
kohë reale dhe videove rreth risive më të reja.
Lidhu me stafin tonë përmes emailit në:
info@geekroom.al, marketing@geekroom.al

Editorial Staff:
Brenton Bënja
Bekim Haveriku 
Xhonald Mamo

 

 

Geek Room © 2019