March 23, 2023

Spectre Coupe do të jetë makina e parë elektrike nga Rolls Royce, e cila do të kushtojë $413,500

Wednesday, 19 October 2022 23:18
Rolls Royce ka nisur zyrtarisht tranzicionin drejt makinave elektrike. Prodhuesi britanik i makinave luksoze ka prezantuar makinën e parë elektrike të quajtur Spectre Coupe. “Pasardhësi…

Kalifornia legalizon përdorimin e targave dixhitale që kushtojnë $1,100

Monday, 17 October 2022 23:46
Rrugët e Kalifornisë sapo nisën të bëhen më inteligjente me aprovimin e projektligjit që i hap rrugën shitjes së targave dixhitale në të gjithë shtetin.…

Tesla do të përdorë një sistem të ri për paralajmërimin e rrezikut në makina

Thursday, 13 October 2022 10:12
Sipas raportimeve të fundit, Tesla ka vendosur të përdorë një sistem të ri për paralajmërimin e rrezikut në makinat që kompania prodhon në partneritet me…

Makinat elektrike po shpërthejnë në Florida sepse uji nga uragani Ian ka dëmtuar bateritë

Tuesday, 11 October 2022 15:58
Një numër automjetesh elektrike kanë marrë flakë në Florida pas uraganit Ian. Përmbytjet e dëmshme të stuhisë kanë gërryer bateritë në automjetet elektrike, duke i vënë…

Tesla do të ndalojë së përdoruri sensorët ultrasonikë dhe do të shkojë drejt sistemit vetëm me kamera

Thursday, 06 October 2022 09:58
Shërbimet si Smart Summon dhe Park Assist do të çaktivizohen për një kohë të caktuar në disa makina. Tesla ka lajmëruar se do të çaktivizojë…

Volkswagen zbuloi një koncept makine elektrike tërësisht autonome ku pasagjerët mund të flenë horizontalisht

Sunday, 02 October 2022 09:42
Prodhuesit e makinave po nxitojë për të prodhuar makina tërësisht autonome, dhe Volkswagen ka tashmë një koncept të ri gati, të quajtur Gen.Travel. Kjo makinë…

Numri i makinave elektrike në SHBA është rritur me 87% gjatë vitit të kaluar

Wednesday, 28 September 2022 10:00
Një raportim i ri tregon se numri i makinave elektrike në SHBA është rritur me 87.5% gjatë vitit të fundit, mirëpo e gjithë kjo rritje…

Rivali kinez i Tesla, Xpeng, lançoi SUV-in elektrik që karikohet më shpejt se të gjithë makinat e tjera

Friday, 23 September 2022 09:43
Startup-i kinez i makinave elektrike Xpeng prezantoi ditën e mërkurë G9, një SUV tërheqës që karikohet shumë shpejt duke konkuruar kështu drejtpërdrejt me Tesla, BYD…

Geek Room i dedikohet teknologjisë dhe të apasionuarve pas saj përmes informacioneve në
kohë reale dhe videove rreth risive më të reja.
Lidhu me stafin tonë përmes emailit në:
[email protected], [email protected]

Editorial Staff:
Brenton Bënja (Editor in chief)
Bekim Haveriku 
Xhonald Mamo
Gisela Shabani