January 28, 2023

Rivali kinez i Tesla, Xpeng, lançoi SUV-in elektrik që karikohet më shpejt se të gjithë makinat e tjera

Friday, 23 September 2022 09:43
Startup-i kinez i makinave elektrike Xpeng prezantoi ditën e mërkurë G9, një SUV tërheqës që karikohet shumë shpejt duke konkuruar kështu drejtpërdrejt me Tesla, BYD…

Makina juaj Volvo do të kuptojë kur ju nuk jeni në gjendjen më të mirë dhe do të ndërhyjë kur ju të keni nevojë

Friday, 23 September 2022 09:38
Ne të gjithë pëlqejmë të mendojmë se jemi drejtues të mirë të makinës, mirëpo ne dimë gjithashtu se dhe më të mirët mes nesh bëjnë…

Rruga në Australi që ndriçon gjatë natës ka bërë xhiron e rrjeteve sociale

Sunday, 18 September 2022 13:44
Një kompani vendase në Australi ka provuar një ide gjeniale për të rritur sigurinë e rrugëve në këtë shtet, duke përdorur vijëzimet që ndriçojnë gjatë…

Kina ka nisur testimin e një makine pluskuese të fuqizuar nga magnetët e cila arrin shpejtësinë maksimale 230km/h

Sunday, 18 September 2022 13:33
Studiuesit nga Southwest Jiaotong University në Kinë kanë kryer disa testime gjatë javës së kaluar në një makinë e cila përdor magnetët për të pluskuar…

Pronari i Teslas tregon se nuk mund të futet brenda në makinën e tij pa paguar $26,000 për të ndërruar baterinë

Friday, 16 September 2022 23:29
Pronari i një makine Tesla në Kanada ka treguar se nuk po arrin dot të futet brenda makinës së tij $140,000 pasi bateria e makinës…

Kia EV9 zhvillon testimin e fundit teknik para debutimit ndërkombëtar në 2023

Friday, 16 September 2022 09:48
Kia ka zbuluar detajet e reja të programit intensive final të testimit mbi makinën e re elektrike EV9 para debutimit të saj në 2023. Kjo…

Sulmi i ri mund të zhbllokojë dhe të nisë një Tesla Model Y në sekonda, thonë studiuesit

Wednesday, 14 September 2022 23:17
Tesla krenohet me mbrojtjen e saj të sigurisë kibernetike, veçanërisht me sigurinë kibertike që mbron makinat e saj nga metodat konvencionale për të sulmuar sistemin…

2023 Ferrari Purosangue debuton me katër dyer, katër sedilje dhe një V12

Wednesday, 14 September 2022 10:21
Rivali i Ferrarit ndaj Lamborghini Urus nuk do të sakrifikojë performancën apo pasionin për prakticitetin.I quajtur Purosangue, modeli i ri i bashkohet një formacioni që…

Geek Room i dedikohet teknologjisë dhe të apasionuarve pas saj përmes informacioneve në
kohë reale dhe videove rreth risive më të reja.
Lidhu me stafin tonë përmes emailit në:
[email protected], [email protected]

Editorial Staff:
Brenton Bënja
Bekim Haveriku 
Xhonald Mamo