March 23, 2023

Shumë shpejt Tesla do të të lërë në destinacion dhe do shkojë të gjejë parkim

Monday, 20 April 2020 15:11
Tony Starku i realitetit Elon Musk njihet për zmadhimin e deklaratave dhe premtimeve megjithatë në shumë ndërmarrje të tijat suksesi nuk ka munguar. Ndër këto…

E-Class dhe Seria 7 kanë një konkurent të denjë nga Genesis

Monday, 13 April 2020 22:03
Koreanët mesa duket veç smartphonëve dhe filmave dikan të bëjnë edhe diçka tjetër shumë mirë: Makinat. Genesis është një markë e njohur për ambicien e…

Ja si do të dukej Need For Speed Most Wanted në jetën reale

Thursday, 02 April 2020 17:39
Kur flasim për nostalgji video-lojrash nuk ka si Need For Speed dhe makinat klasike të secilës gjeneratë. Ama nga gjithë versionet e lojës të gjithë…

iX3 është BMW e parë elektrike për rrugë të gjata

Tuesday, 10 March 2020 20:23
Fare pranë ndërrimit të dekadave, dhe mes problemit të vazhdueshëm të ngrohjes globale, makinat elektrike janë tashmë prioritet i kompanive të automjeteve, edhe ajo më…

Je gati të biesh në dashuri me Microlino dhe Microletta?

Friday, 06 March 2020 17:00
Teknologjia e makinave elektrike sa vjen e bëhet më e mirë, gjithashtu edhe më e aksesueshme për të gjithë. Kjo është e qartë duke parë…

Alfa Romeo feston 110 vjetorin me Giulia GTA

Wednesday, 04 March 2020 15:03
Legjenda e Alfa Romeo nisi në 1910 kur Ugo Stella bleu një fabrikë Italiane të një prodhuesi makinash Francez. Në fillim makinat prodhoheshin në Napoli…

Kompania më e madhe kineze e makinave ngre satelitët e saj në hapsirë

Tuesday, 03 March 2020 11:01
Së fundmi kompania lider në industrinë e automjeteve autonomë Tesla zhvendosi një pjesë të prodhimit të saj në Kinë dhe Coronavirusi nuk është shqetësimi i…

Mercedes prezanton Brabus 800 XLP Pickup, një përbindësh i vërtetë dëbore

Monday, 02 March 2020 14:00
Ne Shqiptarët 3 dashuri i kemi të panegociueshme: kombëtaren, fasulen dhe Mercedes-Benz. Kjo e fundit ka disa nivele: Standart, AMG dhe Brabus që sapo na…

Geek Room i dedikohet teknologjisë dhe të apasionuarve pas saj përmes informacioneve në
kohë reale dhe videove rreth risive më të reja.
Lidhu me stafin tonë përmes emailit në:
[email protected], [email protected]

Editorial Staff:
Brenton Bënja (Editor in chief)
Bekim Haveriku 
Xhonald Mamo
Gisela Shabani