January 28, 2023

5 makinat më të bukura të 2020

Monday, 04 May 2020 23:17
2020 është padyshim një vit i tmerrshëm, por një gjë nuk mund të mohohet është se për makinat ka qenë një vit goxha frymëzues. Ndaj…

Shumë shpejt Tesla do të të lërë në destinacion dhe do shkojë të gjejë parkim

Monday, 20 April 2020 15:11
Tony Starku i realitetit Elon Musk njihet për zmadhimin e deklaratave dhe premtimeve megjithatë në shumë ndërmarrje të tijat suksesi nuk ka munguar. Ndër këto…

E-Class dhe Seria 7 kanë një konkurent të denjë nga Genesis

Monday, 13 April 2020 22:03
Koreanët mesa duket veç smartphonëve dhe filmave dikan të bëjnë edhe diçka tjetër shumë mirë: Makinat. Genesis është një markë e njohur për ambicien e…

Ja si do të dukej Need For Speed Most Wanted në jetën reale

Thursday, 02 April 2020 17:39
Kur flasim për nostalgji video-lojrash nuk ka si Need For Speed dhe makinat klasike të secilës gjeneratë. Ama nga gjithë versionet e lojës të gjithë…

iX3 është BMW e parë elektrike për rrugë të gjata

Tuesday, 10 March 2020 20:23
Fare pranë ndërrimit të dekadave, dhe mes problemit të vazhdueshëm të ngrohjes globale, makinat elektrike janë tashmë prioritet i kompanive të automjeteve, edhe ajo më…

Je gati të biesh në dashuri me Microlino dhe Microletta?

Friday, 06 March 2020 17:00
Teknologjia e makinave elektrike sa vjen e bëhet më e mirë, gjithashtu edhe më e aksesueshme për të gjithë. Kjo është e qartë duke parë…

Alfa Romeo feston 110 vjetorin me Giulia GTA

Wednesday, 04 March 2020 15:03
Legjenda e Alfa Romeo nisi në 1910 kur Ugo Stella bleu një fabrikë Italiane të një prodhuesi makinash Francez. Në fillim makinat prodhoheshin në Napoli…

Kompania më e madhe kineze e makinave ngre satelitët e saj në hapsirë

Tuesday, 03 March 2020 11:01
Së fundmi kompania lider në industrinë e automjeteve autonomë Tesla zhvendosi një pjesë të prodhimit të saj në Kinë dhe Coronavirusi nuk është shqetësimi i…

Geek Room i dedikohet teknologjisë dhe të apasionuarve pas saj përmes informacioneve në
kohë reale dhe videove rreth risive më të reja.
Lidhu me stafin tonë përmes emailit në:
[email protected], [email protected]

Editorial Staff:
Brenton Bënja
Bekim Haveriku 
Xhonald Mamo