June 25, 2022

Shikoni se si makina pa shofer tenton t’i largohet policisë pasi ata e ndalojnë

Tuesday, 12 April 2022 04:28
Ka rreth dy muaj që Cruise ka nisur të lejojë banorët e San Francisco të udhëtojnë drejt destinacionit tyre të preferuar nëpërmjet robo-taksive pa shofer.…

Muzika që dëgjojmë në makinë mund të influencojë dramatikisht autonominë e makinave elektrike

Saturday, 09 April 2022 10:08
Një studim i kryer nga Kia në bashkëpunim me Dr Duncan Williams, zbuloi se muzika hip-hop, pop dhe soul ballad pop ndikonin në autonominë e…

Nissan dhe NASA do të bashkëpunojnë për të zhvilluar një teknologji të re për bateritë e makinave elektrike

Saturday, 09 April 2022 10:04
Nissan dhe NASA po bashkëpunojnë për të krijuar një tip të ri baterie për makinat elektrike e cila do të karikohet shumë më shpejt, do…

Volvo Cars Tech Fund investon në materialet e lehta me fibra natyrale nga Bcomp

Friday, 08 April 2022 09:02
Volvo Cars ka bërë një investim strategjik në Bcomp, një kompani inovative suedeze e cila prodhon materiale të lehta të bazuara në fibra natyrale, përmes…

Lotus Eletre do të jetë SUV i parë i flotës tërësisht elektrike të Lotus

Thursday, 31 March 2022 08:47
Prodhuesi britanik i makinave sportive Lotus është përfshirë tashmë në tregun e makinave elektrike me SUV-in më të ri Eletre, i cili ka një dizajn…

Maserati futet në tregun e makinave elektrike luksoze me SUV kompakt Grecale

Wednesday, 23 March 2022 00:14
Prodhuesi Italian i makinave luksoze Maserati ka prezantuar Grecale, një SUV të ri kompakt elektrik i cili do të jetë i pari në linjën e…

Google do të jetë sponsori i ri i McLaren dhe ka gjetur një mënyrë mjaft interesante për t’u reklamuar në makinën e F1

Thursday, 17 March 2022 08:19
Në 2020 McLaren u largua nga një marrëveshje që kishte me OnePlus në krijimin e smartphone-ve Android më të fuqishëm me ngjyrat portokalli dhe të…

Ford do të prezantojë 7 makina të reja elektrike në Evropë deri në vitin 2024

Tuesday, 15 March 2022 01:00
Ford ka nisur bindshëm tranzicionin e saj drejt prodhimit të makinave tërësisht elektrike në Evropë. Kompania tashmë planifikon të prezantojë 7 makina të reja elektrike…

Geek Room i dedikohet teknologjisë dhe të apasionuarve pas saj përmes informacioneve në
kohë reale dhe videove rreth risive më të reja.
Lidhu me stafin tonë përmes emailit në:
info@geekroom.al, marketing@geekroom.al

Editorial Staff:
Brenton Bënja
Bekim Haveriku 
Xhonald Mamo

 

 

Geek Room © 2019