March 23, 2023

AMG GT Back Series thyen rekordin e Nurburgringut

Wednesday, 21 October 2020 22:36
Nürburgring ka tashmë një tjetër titullar pasi  AMG GT Black Series ia ka dalë të thyejë rekordin e Lamborghini Avendator SVJ si makina për prodhim me kohën më të shpejtë…

SSC Tuatara thyen rekordin e makinës më të shpejtë në botë

Monday, 19 October 2020 21:49
Bota ka zyrtarisht një tjetër rekord shpejtësie për makinat e prodhimit.Më 10 tetor, SSC Tuatara shkatërroi njëherë e mirë rekordin e vendosur nga Koenigsegg Agera…

Nëse dikush hackon tabelat e reklamave mund të çorodisë sistemet autopilot

Thursday, 15 October 2020 22:02
Krejt ironike të shohësh se si pikërisht pikat më të forta të produktit tënd të të kthehen kundra. Shpejtësia dhe efikasiteti me të cilin sistemet…

Essenza e re nga Lamborghini tingëllon si asgjë tjetër në 2020

Thursday, 08 October 2020 15:33
Krijesa më e fundit V12 nga mjeshtrat e Lamborghini, pagëzuar me emrin Essenza, është lajmëruar prej kohësh se do të vijë së shpejti. Ama si…

Ju prezantojmë me Triumph Trident e ri

Thursday, 01 October 2020 13:52
Pas katër vjetëve zhvillim në zyrat qëndrore të Hinckley UK, veteranët e motorrave Triumph Motorcycles publikojnë më në fund Tridentin e ri fringo. Gjatë gushtit…

Hyundai prezanton 2 super makina elektrike gjatë Beijing Auto Show

Monday, 28 September 2020 19:44
Edhe pse pandemia vazhdon të ekzistojë Beijing Motor Show vendos të zhvillohet sigurisht nën masa të rrepta sigurie. Kryefjala e këtij eventi sigurisht që do…

Ky Mercedes Benz nuk ecën vetem drejt por edhe anash

Monday, 28 September 2020 18:27
Një makinë së cilës nuk ka rëndësi nga cila anë i hipën, timoni ndodhet aty ku ne primitivët kemi marshin dhe zhvendosje laterale krejt lirshëm.Kjo…

Elon Musk prezanton bateritë e reja revolucionare të makinave Tesla

Wednesday, 23 September 2020 23:33
Vazhdojnë sukseset për kompaninë Tesla, e kësaj radhe duket se është fitore edhe për botën. Elon Musk ka prezantuar një sërë teknologjish të reja për…

Geek Room i dedikohet teknologjisë dhe të apasionuarve pas saj përmes informacioneve në
kohë reale dhe videove rreth risive më të reja.
Lidhu me stafin tonë përmes emailit në:
[email protected], [email protected]

Editorial Staff:
Brenton Bënja (Editor in chief)
Bekim Haveriku 
Xhonald Mamo
Gisela Shabani