March 23, 2023

Apple është në bisedime me Hyundai për zhvillimin e një makine autonome

Friday, 08 January 2021 20:15
Siç edhe pritej, projekti për një makinë Apple ka nevojë për bashkëpunim edhe me palë të tjera me eksperiencë të konsiderueshme në tregun e automjeteve.…

Porsche Taycan thyen rekordin e Teslas si makina elektrike që përshkon më shpejtë Amerikën

Friday, 08 January 2021 15:48
Makinat elektrike janë duke u bërë më të zakonshme dhe rivaliteti mes tyre sa vjen e rritet edhe midis fansave. The Cannonball Run është një garë jo…

Ky Mercedes-Benz 560 SEC AMG 6.0 i rrallë do të dalë në ankand

Wednesday, 06 January 2021 17:17
Si vend i cili e dashuron këtë kompani, në raportet më të fundit një në dy makina në Shqipëri është Mercedes, ky lajm duhet t'ia ngjethë…

Elon Musk rrëfen se dikur është përpjekur që Teslan t'ia shesë Apple

Wednesday, 23 December 2020 15:15
Zhurma që Apple Car shkaktoi nxorri në dritë edhe shumë fakte historike që askujt nuk i kishte shkuar në mendje, si për shembull Elon Musk…

Apple ka filluar të porosisë pjesë për një makinë elektrike

Tuesday, 22 December 2020 21:11
Një kompani si Apple është goxha e kujdesshme kur vjen puna tek lançimi i produkteve të reja. Imagjino si duhet të jetë kur vjen puna tek…

Fansat më besnik të Tesla janë sot milionerë

Saturday, 19 December 2020 16:15
Bota e investimeve mund të jetë një mjedis i rrezikshëm, shpesh një rënie e lirë, por ndonjëherë mjafton të jesh fans besnik për t'u shpërblyer. …

Ja si duhet të jetë një M850i policie nga AC Schnitzer

Tuesday, 15 December 2020 16:42
AC Schnitzer sjell një tjetër BMW të modifikuar për policinë gjermane. Për fat të keq kjo bishë nuk do të lëshohet rrugëve as për të…

Publikohen pamjet e para të stacionit për pasagjerë të Boring Company në Las Vegas

Tuesday, 08 December 2020 10:44
Planet për të stabilizuar të ardhmen sipas Elon Musk vazhdojnë më tej, teksa kompania e transportit nëntokësor publikon pamjet e para të stacionit të pasagjerëve të…

Geek Room i dedikohet teknologjisë dhe të apasionuarve pas saj përmes informacioneve në
kohë reale dhe videove rreth risive më të reja.
Lidhu me stafin tonë përmes emailit në:
[email protected], [email protected]

Editorial Staff:
Brenton Bënja (Editor in chief)
Bekim Haveriku 
Xhonald Mamo
Gisela Shabani