March 23, 2023

Jaguar do të prodhojë vetëm makina elektrike nga 2025

Sunday, 21 February 2021 00:11
Prodhuesi anglez i makinave Jaguar Land Rover (JLR) thotë se marka e luksit Jaguar do të jetë tërësisht elektrike nga viti 2025. Ndërkohë, marka e…

Mercedes-Benz tërheq 1.29 milion makina për një problem në software

Sunday, 14 February 2021 17:11
Deri pak ditë më parë, "eCall" ishte një prej risive më të veçanta të Mercedes-Benz. Sot, kompania gjermane ka deklaruar se 1.29 milion makina në…

Hyundai dhe KIA mohojnë zërat për një bashkëpunim të mundshëm me Apple

Tuesday, 09 February 2021 14:12
Spekulimet më në fund gjejnë paqe dhe përgjigja është: jo. KIA dhe Hyundai nuk janë në diskutime me Apple për një makinë elektrike autonome.  Sipas Reuters…

Automjetet e qeverisë amerikane do të jenë të gjitha elektrike, thotë Biden

Wednesday, 27 January 2021 11:10
Presidenti i sapo inaguruar Joe Biden ka ardhur me ide të qarta. Përveç urdhrit ekzekutiv i cili e rifut ShBA-në në Traktatin e Parsit për ngrohjen globale, ka…

BMW M1 e Paul Walker del në ankand

Tuesday, 26 January 2021 12:37
Një figurë si Paul Walker ka lënë gjurmë në zemrat e komunitetit të fansave të automjeteve. Ndarja e tij nga jeta në një aksident tragjik…

Tesla shfaq si i prodhon bateritë e veta

Tuesday, 19 January 2021 19:32
Nga një kompani në prag falimenti në kompaninë më të shtrenjtë të automjeteve në botë Tesla ka pasur një goxha rrugëtim. Suksesi i saj bazohet…

Rikthehet Renault 5 legjendar, por në format elektrik

Friday, 15 January 2021 13:57
Kur mendon për makinat më të mira padyshim që francezët nuk janë ndër emrat e parë që të vijnë në mendje. Por në vitet 70-80…

Mercedes-Benz prezanton MBUX Hyperscreen

Tuesday, 12 January 2021 13:54
Epo është e qartë që Mercedes-Benz ka dashur të marrë të gjithë vëmendjen e fansave të automjeteve dhe jo vetëm në CES 2021.  3 ekrane të…

Geek Room i dedikohet teknologjisë dhe të apasionuarve pas saj përmes informacioneve në
kohë reale dhe videove rreth risive më të reja.
Lidhu me stafin tonë përmes emailit në:
[email protected], [email protected]

Editorial Staff:
Brenton Bënja (Editor in chief)
Bekim Haveriku 
Xhonald Mamo
Gisela Shabani