March 23, 2023

Makina e re elektrike nga Hummer mund të lëvizë diagonalisht

Tuesday, 06 April 2021 00:33
Hummer ka zbuluar versionin SUV elektrik të ri, i cili vjen me një autonomi prej 480 kilometrash dhe do të jetë në shitje me çmimin…

Volswagen zbulon detaje të reja rreth mikrobusit ID Buzz elektrik

Monday, 29 March 2021 23:29
Volkswagen sapo zbuloi disa detaje rreth mikrobusit ID Buzz, koncepti i të cilit u bë publik për herë të parë në 2017. Versioni bazë i…

Xiaomi planifikon të futet në industrinë e makinave elektrike

Saturday, 27 March 2021 22:03
Prodhuesi i smartphone-ve Xiaomi po planifikon të futet në industrinë e makinave elektrike. Sipas informacioneve të fundit, ata do të përdorin fabrikën Great Wall Motor…

Makina e re Lucid do të jetë e para që përfshin shërbimin Dolby Atmos

Friday, 19 March 2021 19:18
Lucid Motors po përgatitet për prezantimin e makinës së parë elektrike, Lucid Air, dhe gjatë SXSW u zbuluan disa detaje, ku më interesanti ishte sistemi…

Kia zbulon pamjet e para të makinës së re elektrike EV6

Monday, 15 March 2021 18:04
Kia ka prezantuar para publikut pamjet e para të makinës elektrike EV6, detajet e plota të së cilës do të publikohen në eventin që do…

Porsche Taycan Cross Turizmo është pasardhësi wagon i modelit të parë EV

Friday, 05 March 2021 23:25
Më në fund Porsche ka zbuluar versionin e ri wagon të Taycan EV, i cili për herë të parë u konceptua në 2018 dhe pritet…

Volvo sapo prezantoi Volvo C40 Recharge tërësisht elektrike

Tuesday, 02 March 2021 22:37
Kompania Volvo në një deklaratë për mediat është shprehur se po përkushtohët për t’u bërë një lider në tregun e makinave premium elektrike dhe planifikon…

6 makinat elektrike më emocionuese që do të vijnë në 2021

Friday, 26 February 2021 23:28
Pritet që viti 2021 të jetë një hap i madh drejt prodhimit të makinave elektrike në të gjithë botën. Tani do të listojmë disa prej…

Geek Room i dedikohet teknologjisë dhe të apasionuarve pas saj përmes informacioneve në
kohë reale dhe videove rreth risive më të reja.
Lidhu me stafin tonë përmes emailit në:
[email protected], [email protected]

Editorial Staff:
Brenton Bënja (Editor in chief)
Bekim Haveriku 
Xhonald Mamo
Gisela Shabani