March 23, 2023

Samsung thotë se problemi i sigurisë në pajisjet Qualcomm është zgjidhur

Monday, 10 May 2021 22:31
Gjatë javës së kaluar, lajmi se një dobësi në modemin Qualcomm kishte prekur pajisje Android të ndryshme bëri xhiron e rrjetit. Megjithatë për përdoruesit e…

Volvo është prodhuesi i parë me një seri makinash të çertifikuara Top Safety Pick Plus nga IIHS

Monday, 10 May 2021 22:28
Makina elektrike Volvo XC40 Recharge është vlerësuar si Top Safety Pick Plus (TSP+) nga American Institute of Highway Safety. Kjo arritje bën që Volvo të…

Volkswagen është nën hetim për shakanë e ndërrimit të emrit në “Voltswagen”

Saturday, 01 May 2021 01:44
United States Securities and Exchange Commission po heton Volkswagen rreth shakasë që kjo kompani bëri kur lajmëroi publikun “aksidentalisht” në një deklaratë për shtyp se do…

Versioni GT i Mustang Mach-E fillon nga $59,900

Wednesday, 28 April 2021 01:59
Ford do të fillojë marrjen e porosive për variantet GT dhe GT Performance të Mustangut të parë elektrik ditën e mërkurë dhe më në fund…

Autopilot i Tesla “mashtrohet” dhe vazhdon drejtimin e makinës pa një shofer

Saturday, 24 April 2021 00:31
Shërbimi Autopilot në makinat elektrike Tesla mund të “mashtrohet” duke bërë të mundur drejtimin pa një shofer, ka zbuluar një revistë në SHBA. Pas kryerjes…

Policia po investigon përplasjen fatale të Tesla-s ku asnjë person nuk ndodhej në vendin e shoferit

Tuesday, 20 April 2021 01:03
NHTSA ka dërguar një ekip special për të investiguar përplasjen fatale në Texas në të cilën ndërruan jetë dy persona, pasi Tesla “pa shofer” u…

Është zyrtare. DJI po lëviz drejt makinave self-driving

Sunday, 18 April 2021 00:47
DJI spo kanë prezantuar një sub-brand të ri të quajtur DJI Automotive, shtëpinë e re të teknologjisë self-driving për makinat. Raportimet para kësaj jave tregonin…

Volvo Cars sjell sistemin infotainment me aplikacionet e Google të integruar në më shumë modele

Wednesday, 07 April 2021 00:51
Volvo Cars po vazhdon me nxjerrjen e sistemit të ri infotainment të fuqizuar nga Android dhe me Google të integruar në to për modelet XC60,…

Geek Room i dedikohet teknologjisë dhe të apasionuarve pas saj përmes informacioneve në
kohë reale dhe videove rreth risive më të reja.
Lidhu me stafin tonë përmes emailit në:
[email protected], [email protected]

Editorial Staff:
Brenton Bënja (Editor in chief)
Bekim Haveriku 
Xhonald Mamo
Gisela Shabani