January 28, 2023

Duke nisur nga 2025 makinat Honda mund të kenë një PS5 të integruar

Tuesday, 22 November 2022 08:29
Më herët gjatë këtij viti në shtator, Sony dhe Honda krijuan një program të përbashkët të quajtur Sony Honda Mobility. Qëllimi kryesor i këtij programi…

Rimac Nevera cilësohet si makina më e shpejtë elektrike pas regjistrimit të shpejtësisë prej 412km/h

Wednesday, 16 November 2022 00:12
Rimac sapo ka lajmëruar se supermakina e tyre Nevera ka arritur shpejtësinë maksimale prej 412km/h, duke e bërë atë makinën më të shpejtë elektrike në…

Studimet zbulojnë se frenimi automatik mund të ulë numrin e aksiedenteve me mbi 40%

Wednesday, 16 November 2022 00:10
2 studime të reja të kryera në SHBA kanë treguar se frenimi emergjent automatik mund të ulë numrin e aksidenteve rrugore me mbi 40%. Njëri…

Tesla dhe Zoom do të bashkëpunojnë për të bërë të mundur kryerjen e video-telefonatave në makinë

Thursday, 10 November 2022 07:23
Tesla dhe Zoom kanë lajmëruar se kanë nisur zyrtarisht bashkëpunimin për të sjellë komunikimin përmes video-telefonatave në makinë. Përgjatë viteve të fundit, Tesla ka investuar…

Makina e re tërësisht elektrike Volvo EX90: fillimi i një epoke të re për Volvo Cars

Wednesday, 09 November 2022 17:48
Një SUV tërësisht elektrik 7 vendësh që rrit akoma më tepër standardet e kompanisë në sigurinë dhe stilin më të qëndrueshëm: Volvo e re EX90…

Tesla do të nisë prodhimin në masë të Cybertruck në fund të vitit 2023

Wednesday, 02 November 2022 07:39
Tesla ka si qëllim të nisë prodhimin në masë të Cybertruck në fund të vitit 2023, 2 vite me vonesë nga plani fillestar. Kompania tregoi…

Bashkimi Evropian aprovon ligjin e ri për të mos lejuar shitjen e makinave me djegie të brendshme duke nisur nga 2035

Saturday, 29 October 2022 10:01
Bashkimi Evropian ka aprovuar një tjetër ligj i cili synon të luftojë fenomenin e ndryshimeve klimatike. Ditën e enjte anëtarët treguan se ishin dakord për…

Volvo e re EX90 ju jep të gjithë informacionin që ju nevojitet – kur ju nevojitet

Friday, 28 October 2022 07:50
Nëse ju e keni pyetur ndonjëherë telefonin apo kompjuterin “çfarë dëshiron që unë të bëj?” me një zë të dëshpëruar, ju e dini se sa…

Geek Room i dedikohet teknologjisë dhe të apasionuarve pas saj përmes informacioneve në
kohë reale dhe videove rreth risive më të reja.
Lidhu me stafin tonë përmes emailit në:
[email protected], [email protected]

Editorial Staff:
Brenton Bënja
Bekim Haveriku 
Xhonald Mamo