August 11, 2022

Volvo sjell CarPlay në të gjitha makinat që përdorin një sistem infotainment Android Automotive

Wednesday, 10 August 2022 08:15
Nëse ju i keni kushtuar vëmendje komenteve të përdoruesve të ndryshëm të XC40 Recharge dhe C40 Recharge, mund të keni vënë re se një ndër…

Studimet zbulojnë se kostot e mirëmbajtjes të makinave elektrike janë rreth 22% më pak se ato të makinave me djegie të brendshme

Friday, 05 August 2022 00:28
Sipas të dhënave të siguruara nga Fleet Assist, vlera e mirëmbajtjes së një makine elektrike është 22% më e ulët se mirëmbajtja e makinave me…

Koncepti i ri N Vision 74 nga Hyundai rikthehet pas në kohë duke u inspiruar nga Pony Coupe 1974

Tuesday, 26 July 2022 09:41
Gjatë kohëve të fundit ne kemi parë disa dizajne mjaft tërheqëse nga Hyundai, ku së fundmi kemi mbetur mjaft të kënaqur me pamjen e jashtme…

Cadillac prezanton pamjen e plotë të makinës së re elektrike luksoze Celestiq EV

Sunday, 24 July 2022 00:18
Nëse ju keni $300,000 tepër dhe nuk e keni problem të prisni disa vite për një makinë luksoze elektrike, atëherë Cadillac Celestiq EV është makina e…

Baidu prezanton makinat elektrike self-driving që kushtojnë $37,000 dhe mund të kontrollohen përmes një aplikacioni

Saturday, 23 July 2022 14:54
Gjigandi kinez i teknologjisë, Baidu, prezantoi gjatë kësaj jave një makinë tërësisht elektrike që drejtohet në mënyrë autonome dhe kushton vetëm $37,000 për t’u prodhuar.…

Kia XCeed vjen me një dizajn të rifreskuar, teknologji të përmirësuar dhe pamje të fuqishme GT-line

Thursday, 21 July 2022 10:11
Pas shitjes së mbi 120,000 njësive në Europë, crossover-i tepër i suksesshëm i Kia, XCeed, është përmirësuar akoma më tepër në vitin 2022 duke përfshirë…

Volvo Cars largohet nga Shoqata Evropiane e Prodhuesve të Automjeteve (ACEA) pasi strategjia dhe ambiciet e saj të qëndrueshmërisë synojnë më lart se markat e tjera

Tuesday, 19 July 2022 09:53
Volvo Cars ka lajmëruar ditën e premte se do të largohet nga Shoqata Evropiane e Prodhuesve të Automjeteve (ACEA) në fund të vitit 2022, duke…

Hyundai parashikon një të ardhme të zymtë ku “artistët” e metaverse jetojnë në makinat e tyre

Saturday, 16 July 2022 09:09
Një video e publikuar ditën e djeshme nga Hyundai, kishte si qëllim të zbulonte pamjet e reja të makinës elektrike Ioniq 6 nga kompania, me…
Page 1 of 27

Geek Room i dedikohet teknologjisë dhe të apasionuarve pas saj përmes informacioneve në
kohë reale dhe videove rreth risive më të reja.
Lidhu me stafin tonë përmes emailit në:
info@geekroom.al, marketing@geekroom.al

Editorial Staff:
Brenton Bënja
Bekim Haveriku 
Xhonald Mamo

 

 

Geek Room © 2019