June 13, 2021

Aplikacioni i lajmeve australian mund Facebook në App Store

Sunday, 21 February 2021 00:07
Një aplikacion vendas në Australi, Australia Broadcasting Company (ABC), kaloi Facebook në listën Top Charts në App Store. Kjo është e rëndësishme për një arsye…

WhatsApp po provon përsëri të shpjegojë përdoruesit rreth politikave të privatësisë

Saturday, 20 February 2021 22:51
WhatsApp ka një plan të ri rreth shpjegimit të politikave të privatësisë, pasi përdoruesit u alarmuan kur morën vesh se platforma do të shpërndante mesazhet…

Hiti më i ri në TikTok është një publikim aksidental nga zyra qeveritare në Indiana-n rurale

Saturday, 20 February 2021 22:41
Një seri videosh të publikuara aksidentalisht janë bërë një hit viral në rrjetin social TikTok. Më e shikuara tregon disa punonjës të bashkisë të cilët…

Aplikacionet e gjurmimit të kontakteve ishin dështimi më i madh teknologjik gjatë Covid-19

Thursday, 18 February 2021 00:08
Sistemi i automatizuar për gjurmimin e kontakteve nga Google dhe Apple që syjnonte frenimin e shpërndarjes së Covid-19 ka rezultuar një dështim i vërtetë. Nje…

YouTube Shorts, rivali i TikTok, është gati të lançohet në SHBA

Thursday, 18 February 2021 00:01
YouTube po përgatitet të publikojë një version beta të Shorts, një konkurues direkt i TikTok, në SHBA duke filluar nga marsi. Këtë lajm e bëri…

My One App: Përse duhet ta përdorim dhe çfarë duhet ndryshuar

Wednesday, 17 February 2021 09:45
Lançuar në shtator 2020 së bashku me prezantimin e One Telecommunications, aplikacioni My ONE është mënyra më e mirë për të kontrolluar njësitë e paketës…

Punonjësit e Spotify tani mund të punojnë nga kudo në botë

Sunday, 14 February 2021 17:01
Kompania më e re e cila i shtohet lëvizjes së punës nga shtëpia është Spotify. Përmes një deklarate për shtyp, kompania njoftoi se tashmë punonjësit…

Festo Shën Valentinin me 20 fakte interesante mbi Tinder

Saturday, 13 February 2021 19:44
Është pikërisht ajo periudhë ku rrugët vërshojnë nga çifte të kapura për dore, buqeta trëndafilash, çokollata e surpriza. Në këtë kohë të vështirë kemi nevojë…

Geek Room i dedikohet teknologjisë dhe të apasionuarve pas saj përmes informacioneve në
kohë reale dhe videove rreth risive më të reja.
Lidhu me stafin tonë përmes emailit në:
[email protected], [email protected]

Editorial Staff:
Brenton Bënja
Bekim Haveriku 
Xhonald Mamo