October 18, 2021

Telegram rritet me 70 milionë përdorues të rinj brenda vetëm një dite gjatë ndërprerjes së Facebook

Thursday, 07 October 2021 08:47
Telegram regjistroi një shifër rekord përdoruesish të rinj këtë të hënë, rreth 70 milionë, të cilët iu drejtuan alternativave të reja pas ndërprerjes 6 orëshe…

Snapchat shton disa sfida të reja nga të cilat përdoruesit mund të fitojnë para

Thursday, 07 October 2021 08:44
Snapchat po shton një tjetër mënyrë për krijuesit që të fitojnë para përmes aplikacionit. Shërbimi më i ri i integruar në aplikacion do të jetë…

Facebook zbulon shkakun e ndërprerjes globale të aplikacioneve nën pronësinë e saj

Tuesday, 05 October 2021 20:00
Ndërprerja që Facebook, WhatsApp dhe Instagram pësuan ditën e hënë ishte ndër më të këqijat që kishin ndodhur ndonjëherë në historinë e tyre. Nga kjo…

Serverat e WhatsApp, Facebook dhe Instagram nuk po funksionojnë për shkak të një ndërprerjeje

Monday, 04 October 2021 21:25
3 aplikacionet nën pronësinë e Facebook: WhatsApp, Facebook dhe Instagram nuk janë aktualisht në punë për shkak të një ndërprerjeje të madhe, e cila ka…

Update-oni Google Chrome tani për të penguar sulmet e hakerave

Sunday, 03 October 2021 09:12
Google Chrome vjen tashmë me një update të ri të rëndësishëm ku shkruan: “Google ka përmirësuar Chrome për desktop duke rregulluar dy të meta ‘zero-day’…

Lil Nas X, Bella Poarch dhe Grimes do të bashkëpunojnë me TikTok për lançimin e NFT-ve

Friday, 01 October 2021 23:53
TikTok ka vendosur të bashkëpunojë me krijues të përzgjedhur dhe persona të famshëm si Lil Nas X, Bella Poarch dhe Grimes për lançimin e një…

YouTube dënon të gjitha përmbajtjet kundër vaksinimit dhe jo vetëm keqinformimin rreth COVID-19

Thursday, 30 September 2021 08:56
YouTube ka vendosur të dënojë të gjithë përmbajtjet kundër vaksinimit që publikohen në këtë platformë, duke përfshirë këtu dhe keqinformimin rreth vaksinave të aprovuara dhe…

WhatsApp po punon për të sjellë një përmirësim të madh në multi-device support

Tuesday, 28 September 2021 08:48
Deri para kësaj vere WhatsApp nuk e ofronte shërbimin multi-device support, duke kërkuar që smartphone-i juaj të jetë i lidhur me internetin përgjatë gjithë kohës…

Geek Room i dedikohet teknologjisë dhe të apasionuarve pas saj përmes informacioneve në
kohë reale dhe videove rreth risive më të reja.
Lidhu me stafin tonë përmes emailit në:
[email protected], [email protected]

Editorial Staff:
Brenton Bënja
Bekim Haveriku 
Xhonald Mamo