January 29, 2022

2 shërbime të reja po vijnë në Instagram

Thursday, 14 October 2021 08:53
Instagram ka filluar të testojë një shërbim të ri i cili do të njoftojë përdoruesit në momentet kur aplikacioni nuk është në gjendje punë. Ky…

Facebook dënon zhvilluesin e një aplikacioni që lejonte përdoruesit të eleminonin News Feed-in e tyre

Tuesday, 12 October 2021 08:21
Një zhvillues që kishte dizenjuar një mjet për të lejuar njerëzit që të eleminonin news feed-in e tyre në Facebook tregon se si platforma e…

Instagram do të prezantojë një shërbim të ri “bëni pak pushim” për të “larguar” adoleshentët nga përmbajtjet e papërshtatshme

Tuesday, 12 October 2021 08:10
Instagram ka në plan prezantimin e masave të reja për të shtyrë adoleshentët larg përmbajtjeve të dëmshme dhe për t’i inkurajuar ato të “bëjnë pak…

YouTube heq dorë përfundimisht nga videot YouTube Rewind

Sunday, 10 October 2021 00:27
Seria Rewind nga YouTube ka vazhduar të rifreskohet vit pas viti, dhe zakonisht njerëzit mezi prisnin që një video e re nga kjo seri të…

Doktorët paralajmërojnë të rinjtë rreth “trendit vdekjeprurës” të konsumimit të proteinave të grimcuara pa i përzier në ujë

Saturday, 09 October 2021 08:46
Doktorët kanë paralajmëruar të gjithë përdoruesit e TikTok që të mos e provojnë trendin më të ri që po qarkullon në rrjetin social, të quajtur…

Twitter tashmë do të lajmërojë para se ju të merni pjesë në një “debat të nxehtë”

Thursday, 07 October 2021 08:56
Twitter është gjithnjë në zhvillim e sipër për t’u bërë një platformë më e mirë dita-ditës për të gjithë përdoruesit, dhe si pjesë e këtij…

Telegram rritet me 70 milionë përdorues të rinj brenda vetëm një dite gjatë ndërprerjes së Facebook

Thursday, 07 October 2021 08:47
Telegram regjistroi një shifër rekord përdoruesish të rinj këtë të hënë, rreth 70 milionë, të cilët iu drejtuan alternativave të reja pas ndërprerjes 6 orëshe…

Snapchat shton disa sfida të reja nga të cilat përdoruesit mund të fitojnë para

Thursday, 07 October 2021 08:44
Snapchat po shton një tjetër mënyrë për krijuesit që të fitojnë para përmes aplikacionit. Shërbimi më i ri i integruar në aplikacion do të jetë…

Geek Room i dedikohet teknologjisë dhe të apasionuarve pas saj përmes informacioneve në
kohë reale dhe videove rreth risive më të reja.
Lidhu me stafin tonë përmes emailit në:
info@geekroom.al, marketing@geekroom.al

Editorial Staff:
Brenton Bënja
Bekim Haveriku 
Xhonald Mamo
Kristian Hodo
Klementina Mema

 

 

Geek Room © 2019