January 29, 2022

Cilët janë 53 modelet e smartphone-ve që nuk do të mund të përdorin më WhatsApp?

Wednesday, 27 October 2021 00:17
Duke filluar nga data 1 nëntor, WhatsApp do të ndalojë së funksionuari në disa pajisje të ndryshme që përdorin sisteme të vjetër operativë. Në këtë…

Aplikacionet e reja “Squid Game” po infektojnë pajisje të ndryshme me viruse

Tuesday, 26 October 2021 00:03
Squid Game vazhdon të jetë një serial me tepër influencë në të gjithë botën, dhe ka bërë që shumë prej fansave të saj të shkarkojnë…

Facebook po “plaket”

Monday, 25 October 2021 23:54
Më herët gjatë këtij viti, një studiues në Facebook shpërndau disa statistika alarmante me kolegët e tij. Ai vuri re se numri i përdoruesve adoleshentë…

Rrjeti social i Trump ka afat 30 ditë për të ndaluar thyerjen e rregullave të liçensës së software-it të saj

Saturday, 23 October 2021 23:50
Software Freedom Conservancy tregon se rrjeti social i ish-presidentit Donald Trump shkel marrëveshjen e liçensimit të një open-source software duke kopjuar rrjetin tjetër social Mastodon.…

Instagram do të lejojë përdoruesit të bëhen bashkë-autorë të një postimi dhe të ndajnë numrin e likes

Wednesday, 20 October 2021 00:42
Instagram ka prezantuar shërbimin e ri “Collabs” në platformë, i cili do të lejojë 2 përdorues të bëhen bashkë-autorë të një postimi në feed. Ky…

Mosfunksionimi i WhatsApp pengoi punën e miliona punëtorëve informalë në Brazil

Wednesday, 20 October 2021 00:38
Facebook dhe WhatsApp janë platformat më të përdorura në Brazil, dhe për këtë arsye ndërprerja e shërbimeve të tyre në datën 4 tetor krijoi mjaft…

WhatsApp është gati të prezantojë ruajtjen e enkriptuar të chats në shërbimet Cloud

Friday, 15 October 2021 08:49
CEO i Facebook Mark Zuckerberg lajmëroi gjatë muajit të kaluar se WhatsApp po punonte për ofrimin e backups të cilat janë të enkriptuara që do…

Facebook po kërkon të ndërtojë sisteme AI që shikojnë, dëgjojnë dhe mbajnë mend çdo gjë që bëni

Friday, 15 October 2021 08:46
Facebook po shpenzon shumë kohë dhe para në AI, duke përfshirë këtu krijimin e syzeve AR në bashkëpunim me Ray-Ban. Tashmë këto pajisje kanë fuqinë…

Geek Room i dedikohet teknologjisë dhe të apasionuarve pas saj përmes informacioneve në
kohë reale dhe videove rreth risive më të reja.
Lidhu me stafin tonë përmes emailit në:
info@geekroom.al, marketing@geekroom.al

Editorial Staff:
Brenton Bënja
Bekim Haveriku 
Xhonald Mamo
Kristian Hodo
Klementina Mema

 

 

Geek Room © 2019