August 11, 2022

Së shpejti largimi nga grupet e WhatsApp do të jetë “më pak i turpshëm”

Tuesday, 17 May 2022 23:45
Nëse ju jeni një përdoures i WhatsApp, me shumë mundësi ju jeni përfshirë ndonjëherë në një grup ku nuk keni patur dëshirë të merrni pjesë.…

Amazon do të paguajë përdoruesit për të siguruar të dhënat e pazareve ushqimore që ata bëjnë

Tuesday, 17 May 2022 00:40
Dhe pse shumë njerëz përdorin Amazon për të blerë gjëra të ndryshme, shumica e personave nuk blejnë produktet ushqimore të përjavshme në gjigandin teknologjik. Amazon…

Google Maps prezanton shërbimin e ri “Immersive View”, dhe tashmë ju mund të eksploroni botën si kurrë më parë

Sunday, 15 May 2022 10:10
Sa herë që ne kemi udhëtuar në një qytet të ri ose kemi kërkuar për vendndodhjen e dyqaneve që ne duam të vizitojmë, Google Maps…

Mamaja akuzon TikTok se një sfidë e rekomanduar nga algoritmi i platformës çoi në vdekjen e vajzës së saj

Saturday, 14 May 2022 10:42
Mamaja e një vajze 10 vjeçare e cila ndërroi jetë vitin e kaluar ka vendosur të padisë TikTok dhe kompaninë mëmë të saj, ByteDance, me…

Elon Musk thotë se ekipi i tij do të nisë “studimin” për të zbuluar numrin e vërtetë të bots në Twitter

Saturday, 14 May 2022 10:39
Ditën e premte Elon Musk tregoi se ka në plan të zhvillojë një studim për të përcaktuar numrin e përdoruesve të Twitter që në të…

Netflix i bën të ditur punonjësve se reklamat në platformë mund të vijnë në fund të këtij viti

Thursday, 12 May 2022 00:49
Netflix mund të prezantojë së shpejti një plan të ri abonimi gjatë fundit të këtij vitit, i cili do të ketë një çmim më të…

Instagram do të nisë testimin e NFT gjatë kësaj jave

Monday, 09 May 2022 23:16
Një grup krijuesish dhe koleksionuesish të NFTs do të jenë në gjendje të shfaqin produktet e tyre në Instagram. CEO i Meta, Mark Zuckerberg konfirmoi…

Elon Musk dëshiron të lançojë një produkt të ri të Twitter të quajtur “X”

Sunday, 08 May 2022 01:10
Planet e Elon Musk për Twitter janë shumë të mëdha, por siç e dimë të gjithë ato mund të jenë tepër të paparashikuara. Tashmë ai…

Geek Room i dedikohet teknologjisë dhe të apasionuarve pas saj përmes informacioneve në
kohë reale dhe videove rreth risive më të reja.
Lidhu me stafin tonë përmes emailit në:
info@geekroom.al, marketing@geekroom.al

Editorial Staff:
Brenton Bënja
Bekim Haveriku 
Xhonald Mamo

 

 

Geek Room © 2019