January 29, 2022

Reels në Instagram tashmë kanë text-to-speech dhe efekte zanore njësoj si TikTok

Sunday, 14 November 2021 09:06
Instagram ka shtuar dy shërbime të reja për Reels (të cilat kanë ekzistuar prej kohësh në TikTok), text-to-speech dhe efekte zanore. Zëri robotik që përdoret…

Instagram do t’i ofrojë krijuesve deri në $35,000 për të postuar video në “klonin” e saj të TikTok

Saturday, 13 November 2021 09:28
Instagram ka vendosur të ofrojë shuma të mëdha parash për të tërhequr krijuesit drejt rivalit kryesor të TikTok, Reels. Raportimet e fundit nga TechCrunch dhe…

Përdoruesit e WhatsApp në Android do të përfitojnë një shërbim të ri për privatësinë

Thursday, 11 November 2021 22:23
WhatsApp ka nxjerrë për të gjithë përdoruesit e aplikacionit në Android një privacy update i cili do të garantojë më tepër kontroll për të gjithë…

Drejtuesi i Instagram nuk mund të aksesonte adresën e tij pasi ishte raportuar si i vdekur

Wednesday, 10 November 2021 00:05
Drejtuesi i Instagram, Adam Mosseri e kishte të pamundur të përdorte adresën e tij në platformë gjatë muajit shtator pasi ai u raportua në mënyrë…

Ja si të shmangni mesazhet e një personi në WhatsApp pa i bërë bllok

Monday, 08 November 2021 21:25
A e keni dhe ju një kontakt në telefonin tuaj që shpesh herë ju dërgon mesazhe të bezdisshme, por që ju duhet ta duroni pasi…

Vajza e humbur gjendet pasi përdori gjestet virale në TikTok për të kërkuar ndihmë

Monday, 08 November 2021 21:10
Një vajzë adoleshente e cila kishte humbur në SHBA u gjet pasi përdori gjestet e dorës të cilat janë bërë virale në TikTok për të…

Si të përfitoni shërbimin Magic Eraser të Pixel 6 në çdo iPhone ose Android

Monday, 08 November 2021 21:06
Një nga shërbimet e veçanta të Google Pixel 6 dhe Pixel 6 Pro që tërhoqi vëmendjen e shumë personave ishte Magic Eraser. Ky shërbim bënte…

WhatsApp tashmë mund të përdoret në një pajisje të dytë pa pasur nevojën e të qenurit online me smartphone-in tuaj

Sunday, 07 November 2021 10:09
WhatsApp ka filluar ofrimin e shërbimit të shumëpritur multi-device support për një numër të madh përdoruesish në Android dhe iOS duke i lejuar ata të…

Geek Room i dedikohet teknologjisë dhe të apasionuarve pas saj përmes informacioneve në
kohë reale dhe videove rreth risive më të reja.
Lidhu me stafin tonë përmes emailit në:
info@geekroom.al, marketing@geekroom.al

Editorial Staff:
Brenton Bënja
Bekim Haveriku 
Xhonald Mamo
Kristian Hodo
Klementina Mema

 

 

Geek Room © 2019