January 29, 2022

Franca kërkon nga motorët e kërkimit dhe dyqanet e aplikacioneve që të fshehin Wish nga listimet e tyre

Thursday, 25 November 2021 09:35
Disa ministra francezë kanë lëshuar një deklaratë të përbashkët ku tregojnë se ato i kanë kërkuar motorëve kryesorë të kërkimit në internet dhe dyqaneve të…

WhatsApp në web ofron një shërbim të ri për të krijuar stickers

Thursday, 25 November 2021 09:27
Versioni i WhatsApp për web është update-uar me një shërbim të quajtur Sticker-Maker, i cili ju lejon që t’i shndërroni fotografitë nga kompjuteri juaj në…

Butoni “Play” i Spotify nuk do të bëjë më shuffle këngët e albumit pas kërkesës nga Adele

Tuesday, 23 November 2021 00:22
Spotify ka ndaluar luajtjen e këngëve sipas një rradhitje të ndryshme të albumeve pas një kërkese nga këngëtarja e mirënjohur Adele. Më parë, kur ju…

Facebook i kërkon policisë së Los Angeles të ndalojë spiunimin e personave të dyshuar me adresa të rreme

Saturday, 20 November 2021 09:20
Facebook i ka shkruajtur Departamentit të Policisë në Los Angeles (LAPD) një letër ku i kërkon ndalimin e krijimit të adresave të rreme për të…

Bashkë-themeluesi i YouTube parashikon një “rënie” të popullaritetit të platformës pas heqjes së dislikes

Thursday, 18 November 2021 01:14
Jawed Karim, bashkë-themeluesi i 3-të i YouTube, ka dënuar vendimin e platformës për të hequr numrin publik të dislikes në video dhe tregon se kjo…

Instagram Live prezaton një mënyrë të re për të suportuar krijuesit në SHBA

Wednesday, 17 November 2021 01:52
Ditën e sotme Instagram ka prezantuar një shërbim të ri të quajtur Badge, i cili i jep mundësinë ndjekësve që të mbështesin kundrejt pagesës krijuesit…

Windows 11 do të sjellë një program të ri Media Player

Wednesday, 17 November 2021 01:49
Microsoft ka krijuar një aplikacion të ri Media Player për Windows 11 dhe ka filluar testimin e tij tek anëtarët në Windows Insiders. Programi i…

3 aplikacionet më të mirë për parashikimin e motit në Android

Sunday, 14 November 2021 09:10
Për fat të mirë, teknologjia ka avancuar aq shumë sa që ne të kemi mundësinë të shikojmë parashikimin e motit për ditët në vijim përmes…

Geek Room i dedikohet teknologjisë dhe të apasionuarve pas saj përmes informacioneve në
kohë reale dhe videove rreth risive më të reja.
Lidhu me stafin tonë përmes emailit në:
info@geekroom.al, marketing@geekroom.al

Editorial Staff:
Brenton Bënja
Bekim Haveriku 
Xhonald Mamo
Kristian Hodo
Klementina Mema

 

 

Geek Room © 2019