December 03, 2022

Twitter dëshiron që ju t’i shpërndani tweets në vend që t’i bëni screenshot atyre

Saturday, 08 October 2022 00:17
Twitter ka nisur tashmë testimin e një shërbimi të ri i cili shfaqet sa herë që ju tentoni të bëni screenshot një tweet të postuar…

TikTok prezanton Photo Mode dhe 7 shërbime të reja editimi

Saturday, 08 October 2022 00:11
TikTok sapo ka prezantuar Photo Mode së bashku me 7 shërbime të reja editimi për krijuesit në platformë. Të 7 këto shërbime janë tashmë të…

Themeluesi i Telegram paralajmëron përdoruesit: “Qëndroni larg WhatsApp”

Saturday, 08 October 2022 00:07
Themeluesi i Telegram ka bërë thirrje drejt të gjithë përdoruesve të smartphone-ve të përdorin çfarëdolloj aplikacioni komunikimi përveç WhatsApp, për të shpëtuar nga vjedhja e…

YouTube duket se po teston sërisht duke e bërë transmetimin 4K të mundur vetëm përmes abonimit në YouTube Premium

Wednesday, 05 October 2022 10:07
Me sa duket YouTube po zhvillon sërisht disa testime në disa përdorues, ku ato nuk kanë më mundësi të shikojnë video në kualitetin 4K nëse…

Instagram do të rrisë numrin e reklamave pasi Meta po lufton rënien e fitimeve gjatë kohëve të fundit

Wednesday, 05 October 2022 09:58
Pas një tjetër 3 mujori të dobët për sa i përket seksionit të reklamave, Meta lajmëroi ditën e sotme se ka vendosur të rrisë numrin…

Elon Musk ndryshon mendim dhe përgatitet të blejë Twitter në çmimin fillestar

Wednesday, 05 October 2022 09:56
Elon Musk ka ofruar të përfundojë blerjen e propozuar prej $44 miliardë të Twitter pas një ndryshimi dramatik të mendimit për të hequr dorë nga…

Mark Zuckerberg tregon se Meta do të ndalojë punësimin e punonjësve të rinj dhe do të ulë kostot

Friday, 30 September 2022 09:55
Pas një dekade ngritjeje eksplozive, kompania e njohur më parë si Facebook po planifikon të ulë shpenzimet pasi po përballet me një periudhë jo të…

Një shërbim i ri në fazë testuese në Instagram lejon përdoruesit të shpërndajnë statuse me tekst

Thursday, 29 September 2022 08:56
Instagram ka nisur të testojë një shërbim të ri i cili ju lejon të publikoni një tekst në formën e statusit drejt ndjekësve tuaj. Me…

Geek Room i dedikohet teknologjisë dhe të apasionuarve pas saj përmes informacioneve në
kohë reale dhe videove rreth risive më të reja.
Lidhu me stafin tonë përmes emailit në:
info@geekroom.al, marketing@geekroom.al

Editorial Staff:
Brenton Bënja
Bekim Haveriku 
Xhonald Mamo

 

 

Geek Room © 2019