January 29, 2022

Snapchat tregon se cilët ishin filtrat më popullorë në Mbretërinë e Bashkuar gjatë vitit 2021

Friday, 17 December 2021 07:04
Që nga lançimi i aplikacionit në 2015, filtrat e Snapchat kanë rezultuar një sukses i madh për këtë aplikacion. Shumë nga ne njohin kryesisht filtrat…

Instagram kërkon falje për bllokimin e një adrese të quajtur metaverse

Friday, 17 December 2021 06:59
The New York Times raportoi në datën 2 nëntor se teknologes dhe artistes Thea-Mai Baumann i erdhi një njoftim se adresa e saj ishte bllokuar pasi…

Shërbimi Visual Replies i Reels është thjesht një tjetër shërbim i kopjuar nga TikTok

Tuesday, 14 December 2021 08:56
Instagram ka “përvetësuar” një tjetër shërbim mjaft të përdorur në TikTok për Reels-at e saja: aftësinë për të përmendur komentin e një përdoruesi në video.…

Përmbledhja vjetore muzikore e TikTok thotë se aplikacioni po përmirësohet në krijimin e megahiteve

Tuesday, 14 December 2021 08:53
TikTok tregon në 2021’s Year në TikTok Music Report se rreth 430 këngë gjatë këtij viti i kanë kaluar 1 miliardë views në platformë, pothuajse…

Mësoni se si funskionon shërbimi i ri i sigurisë në WhatsApp

Sunday, 12 December 2021 19:12
Një security update i ri në WhatsApp sapo është publikuar për të gjithë përdoruesit. Politikat e privatësisë në platformë sigurohen të ruajnë end-to-end encryption të…

Lojërat e Google Play Store do të vijnë së shpejti në Windows 10 dhe 11 vitin e ardhshëm

Saturday, 11 December 2021 05:18
Gjatë eventit Game Awards të këtij viti, një prezantim surprizë u bë nga një zëdhënës i Google – Windows 10 dhe 11 do të fillojnë…

YouTube do të organizojë një event të ri live të quajtur Escape2021

Friday, 10 December 2021 08:14
YouTube ka vendosur të organizojë një event live 24 orësh me muzikantë dhe krijues të cilët do të rikujtojnë trendet më të mëdha në platformë…

Meta ofron tashmë akses në platformën sociale VR Horizon Worlds

Friday, 10 December 2021 08:11
Duke filluar nga dita e enjte, përdoruesit në Kanada dhe SHBA që janë mbi 18 vjeç do të kenë mundësi të aksesojnë platformën sociale VR…

Geek Room i dedikohet teknologjisë dhe të apasionuarve pas saj përmes informacioneve në
kohë reale dhe videove rreth risive më të reja.
Lidhu me stafin tonë përmes emailit në:
info@geekroom.al, marketing@geekroom.al

Editorial Staff:
Brenton Bënja
Bekim Haveriku 
Xhonald Mamo
Kristian Hodo
Klementina Mema

 

 

Geek Room © 2019