August 11, 2022

WhatsApp lançon shërbimin për migrimin e bisedave midis Android dhe iOS për të gjithë përdoruesit

Friday, 22 July 2022 09:25
Tashmë është zyrtare. WhatsApp do të lejojë më në fund që të gjithë përdoruesit të transferojnë historinë e tyre të chat-eve nga Android në iOS…

Amazon shënjestron 10,000 grupe në Facebook që vendosnin review të rreme

Wednesday, 20 July 2022 10:01
Amazon ka vendosur të ndërmarrë një aksion ligjor kundër administratorëve të më tepër se 10,000 grupeve në Facebook, të cilët i përdornin këto grupe për…

Rusia gjobit Google me $373 milionë për shfaqjen e “përmbajtjeve ilegale”

Wednesday, 20 July 2022 09:56
Rregullatori rus Roskomnadzor ka gjobitur Google me 21.1 miliardë rubla ($373 milionë) pasi pretendon se kompania nuk ka arritur të parandalojë aksesin në përmbajtjet e…

Samsung prezanton aplikacionin Galaxy Enhance-X, i cili ndriçon dhe bën upscale imazhet tuaja përmes AI

Tuesday, 19 July 2022 10:05
Samsung ofron Expert RAW për të gjithë personat me aftësi në fushën e fotografimit, mirëpo audience e gjërë e përdoruesve të smartphone-ve Samsung nuk dinë…

Snapchat më në fund do të vijë në web pas më tepër se 1 dekadë si një aplikacion mobile

Tuesday, 19 July 2022 10:00
Snap, kompania mëmë e rrjetit social Snapchat, tregoi ditën e hënë se do të publikojë një version të Snapchat për web, duke lejuar të gjithë…

Shefi i sigurisë globale të TikTok është gati të largohet nga pozicioni i tij

Sunday, 17 July 2022 09:44
Roland Cloutier, shefi global i sigurisë në TikTok i cili mbikëqyr sigurinë kibernetike, do të largohet nga pozicioni i tij por do të jetë sërisht…

Elon Musk kërkon nga Twitter që të presë deri në shkurt të vitit 2023

Sunday, 17 July 2022 09:41
Ekipi ligjor i Elon Musk i është përgjigjur padisë së Twitter duke thënë se kompania po kërkon një gjykim tepër të shpejtë. Prandaj, ekipi ligjor…

Tashmë Facebook do të lejojë njerëzit të zotërojnë deri në 5 profile

Saturday, 16 July 2022 09:11
Facebook ka vendosur të lejojë disa persona që të krijojnë dhe të përdorin disa profile të ndryshme si pjesë e një testimi. Lajmi u bë…

Geek Room i dedikohet teknologjisë dhe të apasionuarve pas saj përmes informacioneve në
kohë reale dhe videove rreth risive më të reja.
Lidhu me stafin tonë përmes emailit në:
info@geekroom.al, marketing@geekroom.al

Editorial Staff:
Brenton Bënja
Bekim Haveriku 
Xhonald Mamo

 

 

Geek Room © 2019