September 22, 2020

Twitter po teston nje feature te ri!

Saturday, 09 November 2019 11:44
⁣Twitter shpesh here detyrohet te lancoje ide te reja per te qendruan ne krye te listave si nje prej rrjeteve sociale me popullore ne bote.⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀…

TikTok refuzon te deshmoje para Kongresit

Monday, 04 November 2019 22:12
Nje dyshim dhe kerkese e senatorit republikan Josh Hawley beri qe ne zyrat e TikTok te shkonte nje leter ftese per te deshmuar ne Kongres.…

Facebook prezanton logon e re

Monday, 04 November 2019 21:25
Permes nje deklarate per shtyp te nisur pak ore me pare, Facebook ka lancuar menyren e re te prezantimit ne publik.Nje logo e re teper…

Siguria e Fingerprint Lock vjen ne WhatsApp for Android

Sunday, 03 November 2019 16:36
Nje hap sigurie me i larte sapo eshte shtuar per perdoruesit e WhatsApp ne Android. Permes ketij hapi, aplikacioni ju kerkon te skanoni gishtin sa…

Instagram merr masa kunder bullizmit

Wednesday, 30 October 2019 18:41
Nje sherbim i ri i quajtur "Restrict" ka nisur te aktivizohet sot ne Instagram dhe ka si qellim shuarjen e bullizmit ne rrjet.⠀⠀Duke i bere…

Geek Room i dedikohet teknologjisë dhe të apasionuarve pas saj përmes informacioneve në
kohë reale dhe videove rreth risive më të reja.
Lidhu me stafin tonë përmes emailit në:
[email protected], [email protected]

Editorial Staff:
Brenton Bënja
Ermir Jonka
Xhonald Mamo