August 11, 2020

Google Play Store refuson kërkesën absurde që Epic Games bëri për të favorizuar Fortnite

Monday, 09 December 2019 23:10
Prej kohësh përdoruesit e Android kanë mundur të shkarkojnë Fortnite Mobile vetëm përmes website të Epic Games ose Game Launcher të Samsung, ndryshe nga ato…

Spotify mund Apple në përmbledhjen e vitit 2019

Saturday, 07 December 2019 20:41
Një tjetër vit po mbyllet dhe Spotify ka gjetur mënyrën më cool për të përmbledhur këngët dhe artistët e tu të preferuar. Përmes “Wrapped” të…

Politikat anti-bullizëm po diskriminojnë personat me aftësi të kufizuara dhe LGBTI në TikTok.

Tuesday, 03 December 2019 11:14
Rritja e numrit të personave të diskriminuar në TikTok detyroi kompaninë që në Shtator të merrte një vendim pak të çuditshëm. Sipas burimeve të brendshme,…

Facebook hyn ne biznesin e meme me aplikacionin eksperimental Whale

Tuesday, 19 November 2019 11:17
Skuadra e NPE (New Product Experimentation) ne Facebook duket se eshte ne kulmin e produktivitetit keto muaj i cili kete here lidhet me nje aplikacion…

TikTok i shpall lufte Instagram me sherbimin e vendosjes se link ne pershkrim

Saturday, 16 November 2019 21:15
Nderkohe qe TikTok shenon mbi 1 bilion perdorues ne te githe boten, perfshire Kinen ku Instagram nuk eshte aktiv, midis dy rrjeteve sociale duket se…

Facebook po sillet cuditshem me iOS13.2

Tuesday, 12 November 2019 20:39
Nje bug i cili mendohet te kete prekur 5 versione te iPhone qe perdorin iOS 13.2.2, duket se po shkakton paqartesi keto ore.⠀⠀Sipas nje raportimi…

Instagram kercenon TikTok me sherbimin e ri

Tuesday, 12 November 2019 15:26
Ishte vetem ceshtje kohe kur Instagram te rivalizonte TikTok permes sherbimeve te ngjashme te perfshira ne app.⠀ ⠀ Koha erdhi dhe sipas nje postimi nga…

Instagram nis fshehjen e like

Saturday, 09 November 2019 12:07
Gjate nje interviste ne WIRED25, CEO i Instagram Adam Mosseri ka konfirmuar se pas testimeve ne shtate shtete te botes Instagram do te nise fshehjen…

Geek Room i dedikohet teknologjisë dhe të apasionuarve pas saj përmes informacioneve në
kohë reale dhe videove rreth risive më të reja.
Lidhu me stafin tonë përmes emailit në:
[email protected], [email protected]

Editorial Staff:
Brenton Bënja
Ermir Jonka
Xhonald Mamo