December 03, 2022

Ky aplikacion i ri që po përpiqet të sjellë iMessages në Android duket se ka gjetur “formulën sekrete”

Saturday, 03 December 2022 10:28
Prej shumë vitesh, aplikacioni që bënte diferencën midis përdoruesve të iPhone dhe atyre të Android ka qenë dhe mbetet iMessage. Përdoruesi e iPhone parapëlqejnë të…

Erdhi koha të kontrolloni statistikat tuaja vjetore Spotify Wrapped 2022

Wednesday, 30 November 2022 23:54
Fundi i vitit mezi pritet nga të gjithë përdoruesit e Spotify për shkak të Spotify Wrapped, shërbimi që bën një përmbledhje vjetore të të gjithë…

Ja se si të siguroni WhatsApp-in tuaj në një periudhë ku numri i mashtruesve po rritet vazhdimisht

Wednesday, 30 November 2022 23:51
Kanë qenë të shumtë përdoruesit e WhatsApp të cilët kanë nisur të ankohen pasi po marrin shumë mesazhe të ndryshme nga numra të panjohur, pas…

Këto aplikacione janë fituesit e çmimeve të App Store Awards për 2022

Wednesday, 30 November 2022 10:03
Apple ka prezantuar zyrtarisht fituesit e App Store Awards 2022, duke përzgjedhur 16 aplikacione dhe lojra të cilat “inspiruan përdoruesit të zgjerojnë imagjinatën e tyre…

Vidhen numrat e pothuajse 500 milionë përdoruesve të WhatsApp

Saturday, 26 November 2022 16:48
Në datën 16 nëntor, një përdorues publikoi një reklamë në një komunitet të mirënjohur nga hakerat ku tregonte se kishte nxjerrë në shitje një databazë…

Problemi në iCloud bën që fotografitë tuaja të shfaqen në kompjuterat e të panjohurve

Thursday, 24 November 2022 12:27
Microsoft ka prezantuar aplikacionin më të ri iCloud për Windows, i cili ndërlidh iCloud-in e përdoruesve me aplikacionin Photos në PC. Mirëpo pothuajse menjëherë është…

Elon Musk tregon se dëshiron që “Twitter 2.0” të ofrojë video-telefonata, telefonata zanore dhe DM të enkriptuar

Wednesday, 23 November 2022 00:59
Elon Musk i ka kërkuar punonjësve të mbetur në Twitter gjatë ditës së hënë se ai dëshiron që të shtojë në platformë shërbime të reja…

Përdoruesit kanë nisur të ngarkojnë filma të plotë në Twitter, dhe shumica e tyre nuk janë bllokuar

Sunday, 20 November 2022 23:49
Përdoruesit e Twitter kanë nisur të publikojnë filma të tërë (të ndara në disa video në thread) si “Hackers” apo “Need for Speed” për të…
Page 1 of 88

Geek Room i dedikohet teknologjisë dhe të apasionuarve pas saj përmes informacioneve në
kohë reale dhe videove rreth risive më të reja.
Lidhu me stafin tonë përmes emailit në:
info@geekroom.al, marketing@geekroom.al

Editorial Staff:
Brenton Bënja
Bekim Haveriku 
Xhonald Mamo

 

 

Geek Room © 2019